29 czerwca, 2021

Oceanarium Kołobrzeg – atrakcje

Kołobrzeg to miasto pełne atrakcji. Jedną z nich jest Oceanarium, które z pewnością spodoba się turystom w każdym wieku. Kompleks zlokalizowany jest przy Alei I Armii Wojska Polskiego 6c, czyli w pobliżu molo i deptaka. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na Ciebie w Oceanarium Kołobrzeg.

Oceanarium Kołobrzeg — atrakcje

W Oceanarium Kołobrzeg można zobaczyć wiele gatunków podwodnych stworzeń oraz roślin charakterystycznych dla mórz i oceanów. Budynek, w którym znajduje sie oceanarium, jest dwupoziomowy, a samo oceanarium jest nietypowe, ponieważ jest przenośne. Wystawa, którą obecnie można oglądać w Kołobrzegu, wcześniej można było oglądać między innymi w Międzyzdrojach, Warszawie oraz Krakowie.

W kołobrzeskim oceanarium można zobaczyć wiele okazów wodnych stworzeń, których nie sposób zobaczyć na co dzień. Są to między innymi: piranie, czające się w zakamarkach rafy mureny i złociste arwany, a także płaszczki i rekiny patrolujące sztucznie stworzoną rafę. Jest ona doskonałym siedliskiem dla koralowców i wielu gatunków ukwiałów. A bogactwo form, kolorów i gatunków do złudzenia przypomina to, które obejrzeć można w prawdziwym oceanie. W Oceanarium Kołobrzeg można również zobaczyć legwana.

Oceanarium Kołobrzeg - Oceanarium - Kołobrzeg - Atrakcje.pl
Oceanarium Kołobrzeg

Podczas pobytu w oceanarium można również wziąć udział w prelekcji oraz zajęciach edukacyjnych, dzięki którym można poszerzyć swoją wiedzę na temat świata podwodnych zwierząt. Zajęcia oraz prelekcje są dostosowane do wieku osób biorących udział w konkretnym wydarzeniu. W oceanarium regularnie organizowane są także zajęcia dla dzieci w wieku przedszkolnym, młodzieży szkolnej, a także dla dorosłych słuchaczy, zatem każdy znajdzie coś dla siebie. W czasie zajęć dla najmłodszych organizowane są różne konkursy.

W Kołobrzegu atrakcje wodne cieszą się szczególną popularnością, a oceanarium jest świetnym planem nawet na deszczowy dzień.

Oceanarium w Kołobrzegu jest czynne codziennie w godzinach 10-17:30. Za ulgowy bilet wstępu należy zapłacić 15 zł, za bilet normalny – 20 zł.

Dodaj komentarz