Samo wyposażenie i wykończenie pomieszczeń w domu czy mieszkaniu to nie wszystko – to właśnie dodatki, dekoracje i ozdoby nadają mu przytulnego wyglądu i sprawiają, że czujemy się prawdziwie jak u siebie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze elementów ozdobnych do domu? Kiedy lamele drewniane na filcu będą dobrym pomysłem i jak je dobrać?

1. Dekoracje wnętrz w domu – jak dobrać je do stylu aranżacji?

2. Lamele dekoracyjne jako element ściany – gdzie się sprawdzą?

3. Panele akustyczne w formie lameli – do jakich pomieszczeń warto je zastosować?

4. Na co zwrócić uwagę wybierając lamele lamele na filcu?

Dekoracje wnętrz w domu – jak dobrać je do stylu aranżacji?

Drobne i duże dekoracje to bardzo ważny element wystroju każdego wnętrza. Niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na elementy ścienne, sufitowe, oświetlenie czy drobne akcesoria, ich kształt i wygląd powinny dobrze wpasowywać się w wybrany przez nas ogólny styl aranżacji. Neutralne kolory, jak granaty, beże czy odcienie szarości, wpiszą się dobrze w niemal każdy design – podobnie, jak elementy drewniane czy kamienne. Z kolei dekoracje takie, jak figurki, zasłony czy listwy przysufitowe i przypodłogowe, zwykle muszą zostać bardzo dobrze przemyślane, aby pasować do pozostałych elementów wystroju.

Lamele dekoracyjne jako element ściany – gdzie się sprawdzą?

Jednym z ciekawych pomysłów na aranżację pomieszczeń jest wykorzystanie lameli drewnianych. To wąskie bloczki drewna, które zazwyczaj podkleja się na gruby filc lub PCV. Dzięki temu mają one nie tylko element dekoracyjny, ale również pozwalają wygłuszyć pomieszczenie, w którym je umieścimy. Jest to szczególnie godna uwagi opcja w sytuacji, gdy nie mamy w domu dywanów lub poszczególne pokoje charakteryzują się dosyć słabym wyciszeniem. Dzięki eleganckiemu wykończeniu lameli możemy wykorzystać je zarówno do dekoracji wnętrz, jak i w sposób użytkowy. Wiele ciekawych wzorów znajdziesz na stronie: https://4wall.pl/268_lamele-na-filcu-30×275-.

Panele akustyczne w formie lameli – do jakich pomieszczeń warto je zastosować?

Duży współczynnik pochłaniania dźwięku, jakim charakteryzuje się miękki w dotyku filc o odpowiedniej grubości sprawia, że lamele to świetny pomysł na wykończenie sypialni, gabinetu, czy też pokoju dziecięcego. W ramach dekoracji możemy użyć ich także w przedpokoju czy garderobie. Ze względu na właściwości drewna nie poleca się stosować tego typu ozdób w pomieszczeniach funkcyjnych, jak kuchnia czy łazienka – chyba, że będziemy w stanie odpowiednio zaimpregnować wszystkie elementy, tak aby były odporne na działanie wilgoci. Należy jednak pamiętać o ponawianiu tego działania co jakiś czas, co jest mało praktyczne i wygodne.

Na co zwrócić uwagę wybierając lamele lamele na filcu?

Wybierając naklejone na filcu panele akustyczne powinniśmy przede wszystkim zwrócić uwagę na kolor i rodzaj drewna. Niektóre gatunki są bardziej miękkie, przez co mogą być podatne na uszkodzenia mechaniczne i zadrapania. Różne gatunki drewna cechuje również nieco odmienna barwa oraz ułożenie słojów, co może mieć istotny wpływ na to, jak lamela prezentuje się na tle ściany czy innych dodatków we wnętrzu. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: https://4wall.pl/181_lamele.

Dekoracje ścienne w postaci lameli z drewnianych paneli to bardzo ciekawy pomysł na ożywienie i uatrakcyjnienie wyglądu każdego pomieszczenia. Należy jedynie pamiętać, aby były one dopasowane pod względem kolorystycznym do głównego motywu aranżacji.