Jezioro Zgorzała znajduje się na warszawskim Ursynowie, niedaleko ulicy Puławskiej. Kilka lat temu przeprowadzono jego rekultywację, a w 2017 roku zakończyła się inwestycja z budżetu partycypacyjnego, w ramach której zbiornik wodny zupełnie się zmienił. Zobaczcie jak teraz wygląda to miejsce.

Jezioro Zgorzała — dojazd

Dojazd do Jeziora Zgorzała z Ursynowa nie zajmuje dużo czasu, zwłaszcza samochodem. Warto tam jednak wybrać się na rowerach. Najpiękniejsza droga prowadzi przez Las Kabacki (jedziemy wtedy z dala od samochodów). Najgorszy odcinek to ulica Baletowa – duży ruch samochodowy, brak ścieżki rowerowej, a chodnik jest tylko z jednej strony ulicy. To wszystko mocno stresuje w trakcie przejażdżki i nie jest zbyt bezpieczne. Do Jeziora Zgorzała dojeżdżają również autobusy 715 i 737.

Jezioro Zgorzała — atrakcje

Po dojechaniu na miejsce, na pierwszym planie widać plac zabaw umieszczony zaraz przy samym jeziorze. Ma kilka urządzeń, w tym linki do wspinania, huśtawki i zjeżdżalnię na linie. Najmłodszym na pewno się spodoba.

Jezioro Zgorzała na Zielonym Ursynowie - Tata Sałata

Dalej, na brzegu jeziora znajdują się pomosty z ławkami, na których można odpocząć i poobserwować pływające kaczki. To również wygodne miejsce dla ludzi łowiących ryby. Obok pomostów znajduje się siłownia plenerowa i piaszczysta plaża. Są kosze na śmieci, stojaki na rowery, miejsca na ognisko, a także boisko do gry w piłkę nożną.

Jezioro Zgorzała na Zielonym Ursynowie - Tata Sałata

Jezioro Zgorzała to zdecydowanie ciekawe miejsce, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Jest tu spokojnie i odludnie, z dala od zgiełku miasta. Przeprowadzona rekultywacja sprawiła, że otoczenie jeziora robi wrażenie i znajduje się tutaj wszystko, co potrzebne do odpoczynku i wyciszenia. Niestety w przypadku wycieczki z dziećmi lepiej zrezygnować z rowerów — przyjechanie samochodem będzie zdecydowanie bezpieczniejsze.