Oceanarium Delfin House Łeba powstało w 2002 roku z inicjatywy miejscowych pasjonatów nurkowania i miłośników przyrody. Można tutaj zobaczyć różne gatunki zwierząt morskich — przede wszystkim przepiękne, różnokolorowe ryby raf koralowych, a także małego rekinka, mureny, krewetki i skrzydlice. Oceanarium w Łebie nie jest duże i bardziej wymagających podróżników może rozczarować. Jednak miejsce jest tak ładnie wystrojone i zadbane, że przez małą chwilę można poczuć tutaj prawdziwie morski klimat.

Oceanarium Delfin House Łeba — atrakcje

W nazwie łebskiego oceanarium widnieje dopisek Delfin House. Niestety żadnych delfinów tu nie spotkacie, jest to po prostu nazwa budynku, w którym mieszczą się akwaria.

W Oceanarium Łebie obejrzymy za to żywe okazy ryb i innych zwierząt morskich z tropikalnych oceanów, rzek i jezior całego Świata, które prezentowane w dużych akwariach. Jest ich naprawdę wiele: rekiny, mureny, skrzydlice, bajecznie kolorowe zwierzęta zamieszkujące rafy koralowe, drapieżniki z Oceanu Indyjskiego, ryby „Krokodyl”, piranie, sumy, „Święte ryby” Arowany, pielęgnice z Amazonki (Kolumbia, Peru, Brazylia) oraz różne gatunki z afrykańskich jezior tektonicznych, jak najgłębsze jezioro Afryki -Tanganika (Tanzania) i jezioro Malawi (Malawi, Tanzania i Mozambik). Zwierzęta w akwariach mają zapewnione warunki zgodne z przyjętymi zasadami hodowania poszczególnych gatunków w niewoli.

W programie zwiedzania oceanarium dla grup zorganizowanych znajdują się ścieżka edukacyjna „Mieszkańcy mórz i oceanów” oraz spotkania z płetwonurkami, kapitanami statków, prelekcje oraz pokazy filmów i zdjęć z podwodnych wypraw.

Oceanarium w Łebie jest niewątpliwą atrakcją miasta i przyciąga wszystkich, bez względu na wiek i płeć. Wizyta w tym miejscu to świetna forma edukacji dla najmłodszych, a także wspaniała zabawa i niezapomniane przeżycie. Można tu zobaczyć żywe okazy podwodnego świata w większości niedostępne nawet dla wytrawnych płetwonurków. Każdego roku pojawiają się nowe, ciekawe i drapieżne ryby oraz zwierzęta wodne. Należy pamiętać, że stworzenie odpowiednich warunków do życia tych wspaniałych ryb i innych zwierząt morskich to bardzo trudne zadanie, wymagające ogromnego poświęcenia, cierpliwości, pokory, ponieważ ryby te i inne zwierzęta, zwłaszcza morskie wymagają doświadczenia i całorocznej opieki i pielęgnacji.

Oceanarium znajduje się na ulicy Kościuszki 95a w Łebie.

Pokoje Apartamenty Łeba Oceanarium Dolphin House, Łeba 84-360 - Ośrodek  wypoczynkowy, godziny otwarcia, numer telefonu
Oceanarium Łeba