W Warszawie nie brakuje miejsc do uprawiania sportów, jest też kilka skateparków. W niektórych z nich można nawet liczyć na fachową pomoc instruktorów. Gdzie zatem wyskoczyć na deskorolkę w stolicy? Sprawdź najlepsze skateparki Warszawa.

Gdzie na deskorolkę w stolicy? Najlepsze skateparki Warszawa

Skateparki Warszawa rozsiane są po całym mieście, a ich liczba stale rośnie. Poniżej znajdziesz adresy tych najpopularniejszych.

Skatepark na Białołęce

To największy skatepark w Warszawie, który zajmuje aż 2 tys. mkw powierzchni. Ten prawdziwy raj dla amatorów bmx-ów, rolek i deskorolek znajduje się przy ulicy Odkrytej. Plac jest pełen atrakcji: od rurki i grindboxów, przez duży funbox, do rozbudowanych platform. To idealne miejsce do doskonalenia umiejętności.

Tak wygląda największy skatepark w Warszawie. Powstał na Białołęce  [ZDJĘCIA] | Warszawa Nasze Miasto
Skatepark Warszawa Białołęka

Skatepark Jutrzenka

Kryty skatepark Jutrzenka znajduje się przy ul. Rozbrat 5 w centrum Warszawy. Miesięcznie odwiedza go nawet około 1,5 tys. osób. Jazdy na desce oraz na rolkach uczą tutaj wykwalifikowani instruktorzy m.in. absolwenci Akademiki Wychowania Fizycznego.

Godziny otwarcia: codziennie 9.00 – 20.00.

Cennik: bilet jednorazowy 7 zł w dni powszednie, 10 zł w sobotę i niedzielę, 50 zł 1h zajęć z instruktorem (rolki, deskorolka).

Kamuflage Skatepark

Skatepark Kamuflage znajduje się przy ul. Bohaterów Września 9 na Ochocie. Jest tu wszystko dla miłośników deskorolek, rolek oraz hulajnóg, m.in. funbox z murkami na obie nogi, kilka quorterów pipów ustawionych w paru miejscach, a także pod różnymi kątami, banki, schody z murkiem i poręczą, london gap i podest z szerokim najazdem.

Godziny otwarcia: pon.-pt. i nd. od 10.00 do 22.00, sb od 10.00 do 22.00.

Cennik: karnet na 1 miesiąc – 100 zł, bilet jednorazowy: 10 zł w dni powszednie, 20 zł w weekend oraz w dni świąteczne,

Skatepark na Bemowie

W tym niepozornym skateparku przy ulicy Wrocławskiej nigdy nie brakuje dzieci, młodzieży i nawet dorosłych. Nic dziwnego, na miejscu można znaleźć wszystko, co jest potrzebne do dobrej zabawy: rampa, quarter pipe, funbox z grindboxem, funbox z poręczą, bank ramp, ławka, poręcz prosta i grindbox.

Skatepark na Ursynowie

Początkującym amatorom deskorolki polecamy zajrzeć do skateparku przy ul. Przy Bażantarni, który wchodzi w skład Parku Przy Bażantarni. Jest fontanna, krawężnik, rurka, rampa, rampa ze schodami i duża rampa. Bezpiecznie i bez zbędnych szaleństw.

GoSKATE

GoSKATE to kolejne miejsce na warszawskim Ursynowie. Przy ulicy Hawajskiej 2/4 dzieci, młodzież oraz dorośli mogą nauczyć się jazdy na deskorolce od podstaw, zarówno na zajęciach płatnych, jak i tych zupełnie darmowych. Całą ofertę można poznać na stronie GoSKATE. Warto sprawdzić, bo naprawdę jest w czym wybierać.

PGE Narodowy

Według wielu deskorolkarzy oraz longboardzistów promenady i alejki wokół stadionu PGE Narodowy mają najlepszy asfalt w stolicy. W sezonie działa tutaj wypożyczalnia desek, a także odbywają się imprezy pod nazwą Longboardowe Tłuste Czwartki, podczas których można nauczyć się podstaw jazdy. W sezonie zimowym na poziomie -4 stadionu działa skatepark ze strefą do jeżdżenia na długiej desce.

Stadion Narodowy | IDOSK8.COM
Skatepark Warszawa PGE Narodowy

Pumptracki

Pumptrack to tor zbudowany z zakrętów to świetna zabawa i nauka wzmacniana poczucia równowagi w jednym. W Warszawie warto wybrać się na ten koło Placu Zabaw nad Wisłą i na ten na Wawrze przy Hotelu.