Pokój młodzieżowy musi być niepowtarzalny i wygodny. Jak nadać mu jednocześnie przytulny klimat? Jest na to kilka sprytnych i niedrogich sposobów. Wystarczy skorzystać z oferty IKEA. Sprawdź, jak urządzić pokój młodzieżowy meblami z IKEA.

Pokój młodzieżowy z meblami IKEA

Twoje dziecko rozpoczyna studia i będzie mieszkać w wynajmowanym pokoju? Wydaje Ci się, że w jego urządzenie nie warto inwestować? Pamiętaj, że wszystko to, co ozdobi wynajmowany pokój młodzieżowy, może w przyszłości posłużyć również we własnym mieszkaniu. Dlatego nie warto oszczędzać i urządzić pokój tak, aby dziecko czuło się w nim dobrze i swobodnie.

Wynajmowane pokoje mają zwykle na wyposażeniu podstawowe meble jak łóżko, szafka, stolik oraz biurko. Jak urządzić takie wnętrze? Postaw na dodatki oraz dekoracje, a także odpowiednie oświetlenie, dzięki którym pokój młodzieżowy zyska niepowtarzalny klimat. Poduszki, wazony, lampki czy obrazy na ścianie sprawią, że pokój nabierze przytulności i charakteru osoby, która w nim mieszka. Warto przy tym pamiętać, że mniejsze rzeczy zakupione do wynajmowanego mieszkania mogą w przyszłości ozdobić pokój we własnym domu. Ta zasada działa również w kwestii większych mebli. Dlatego, jeśli zdecydujesz się już na meble młodzieżowe z IKEA, nie martw się, co zrobisz z nimi później. Takie meble to inwestycja w przyszłość.

Mały pokój młodzieżowy z meblami IKEA

Mały pokój młodzieżowy nie jest łatwo urządzić — musimy w nim znaleźć miejsce na odpoczynek oraz do pracy. Dobrym rozwiązaniem mogą być szafki czy regał zamontowany wyżej, przy suficie. Tego typu rozwiązania posiada sklep IKEA. Dzięki takim meblom zyskamy przestrzeń na podłodze, na której również można zastosować kilka tricków. Trzeba również pamiętać, jak ważna jest przestrzeń do pracy. Jeśli brakuje nam miejsca na wielkogabarytowe biurko, pomyślmy raczej o funkcjonalnym stoliku ze schowkiem w blacie.

Pokój młodzieżowy IKEA — sprytne rozwiązania

Pokój młodzieżowy – funkcjonalność i prywatność - IKEA
Pokój młodzieżowy IKEA

Sprytnych rozwiązań do pokoju młodzieżowego jest znacznie więcej. Jeśli nie mamy miejsca na duży regał na książki, których młodemu człowiekowi wciąż przybywa, możemy ustawić na podłodze kosze i pojemniki do przechowywania. Takie rozwiązanie sprawi, że w pokoju zapanuje ład i porządek. Jeśli mamy wolną ścianę, możemy niedużym kosztem zainwestować w regał z przestrzennymi półkami, w które również można wkomponować kosze lub pudełka do przechowywania. Ponieważ pojemniki nie zdradzają zawartości, można w nich z powodzeniem trzymać naprawdę wszystko — od bielizny do spodni czy podkoszulków.

Jeżeli nie podoba nam się kolor samego wnętrza, a szkoda nam pieniędzy na malowanie ścian lub właściciel wynajmowanego mieszkania na to nie pozwala, istnieją na to inne sposoby. Niechciane barwy możemy zrównoważyć, stosując zasłony w ulubionym odcieniu. I wcale nie musi to być zbędny wydatek. W każdej chwili zasłonę możemy zamienić na kilka poszewek, które z pewnością znajda miejsce na kanapie w naszym własnym pokoju. Z pomocą przychodzą również antyramy, obraz bądź duże lustro ścienne.