Inwestorzy pragnęli, aby ich nowy dom był ucieleśnieniem nowoczesności, minimalizmu i funkcjonalności. W realizację tych oczekiwań w pełni zaangażowała się projektantka wnętrz Katarzyna Szramek, która przyjęła na siebie zadanie stworzenia przestrzeni w pełni sprzyjającej wygodzie jej mieszkańców.

260-metrowy dom, zlokalizowany na Śląsku, zaprojektowany został z myślą o pięcioosobowej rodzinie. Katarzyna Szramek, odpowiadając na potrzeby domowników, stworzyła wnętrza, które maksymalizują wykorzystanie każdego metra kwadratowego. W projektowaniu postawiła na czyste linie, ergonomię i wykorzystanie naturalnych materiałów, co współgra z dążeniem do stworzenia przestrzeni funkcjonalnej, ale zarazem estetycznej i przyjemnej w codziennym użytkowaniu.

Inwestorzy położyli nacisk na funkcjonalność, nowoczesność i minimalizm. Kolorystyka domu miała być spójna i ponadczasowa. Zdecydowaliśmy się na szarość z czarnymi akcentami oraz ciepły fornir orzechowy. W ten sposób motto „Chcemy mieć wygodnie!” zostało spełnione – wspomina projektantka wnętrz Katarzyna Szramek, ambasadorka marki Geberit.

Strefa dzienna tego domu, choć jest otwarta i zaprasza do środka naturę z ogrodu, została umiejętnie podzielona na funkcjonalne obszary. Taki rozkład nie tylko zwiększa przejrzystość przestrzeni, ale również zapewnia jej maksymalną funkcjonalność. Każda część dziennej przestrzeni została zaprojektowana z myślą o swoim przeznaczeniu, przy jednoczesnym zachowaniu harmonii stylistycznej, co tworzy spójną całość. Projektantka zadbała również o wygodne, intuicyjne ciągi komunikacyjne, co bezpośrednio wpływa na ergonomię życia codziennego. Dzięki temu salon bezproblemowo przechodzi w jadalnię, która z kolei jest połączona z kuchnią, umiejętnie ukrytą we wnęce i niewidoczną z części wypoczynkowej.

To pozwala mieszkańcom oddawać się pasji gotowania bez obaw, że kuchenne zamieszanie będzie zakłócać spokój w salonie. Salon z kolei stanowi serce domu, skupiając na sobie funkcje relaksu i rodzinnej rozrywki. Narożna sofa nie tylko zapewnia komfortowy wypoczynek dla wszystkich domowników i gości, ale także stanowi kluczowy element organizujący wnętrze. Tuż za nią znajduje się przestrzeń jadalna z dużym stołem, zachęcająca do wspólnych posiłków. Całość tworzy harmonijną przestrzeń, gdzie fornir orzechowy wprowadza ciepło do stonowanej palety kolorystycznej, a pejzaż ogrodu widoczny przez duże przeszklenia wnosi do wnętrza dynamiczny element dekoracyjny, który zmienia się wraz z porami roku.

Od jadalni do kuchni prowadzi tylko jeden krok, a urok tego miejsca podkreślają panoramiczne widoki oraz wyeksponowane na frontach wysokiej zabudowy desenie drewna, które przywodzą na myśl naturę i jej niezaprzeczalne piękno, nadając wnętrzu aura ponadczasowej elegancji. Mimo że estetyka odgrywa tu ważną rolę, to kuchnia zachowuje przede wszystkim funkcjonalny charakter. Zabudowa kryje sprzęty AGD i oferuje obfite możliwości przechowywania, w tym miejsce na dekoracyjne szkło i porcelanę. Granitowe blaty na dolnych szafkach zapewniają idealną powierzchnię do przygotowywania posiłków, a całość dopełnia praktyczna wyspa kuchenna, idealna na szybkie śniadania czy przekąski.

Prywatne pomieszczenia domu utrzymane są w podobnej stylistyce co strefa dzienna, zapewniając jednolitość estetyczną i komfort użytkowania. Wszystko to w duchu nowoczesności i ponadczasowości. Łazienka, z jej okładzinami imitującymi naturalne materiały, stanowi wyrazisty akcent w domu, eksponując nowoczesne meble i armaturę. Mimo estetycznego wykończenia, funkcjonalność pozostaje kluczowa, co potwierdza zastosowanie innowacyjnych rozwiązań jak toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela, wybrana przez inwestorów dla maksymalnej wygody. W strefie WC nie mogło zabraknąć również eleganckiego przycisku spłukującego Sigma70 i stelaża podtynkowego, co jest dowodem na to, że nawet najbardziej praktyczne rozwiązania mogą być jednocześnie stylowe, dopełniając projekt domu rodzinnego projektu Katarzyny Szramek.

Toaleta myjąca Geberit AquaClean Sela to modne, a zarazem wygodne w użytkowaniu rozwiązanie. Zastępuje bidet, zajmując tylko jedno stanowisko, świetnie się prezentuje, dzięki designerskiemu wzornictwu i można nią sterować poprzez aplikację czy pilota. Najważniejsze jednak są praktyczne funkcje, jakie oferuje, typu suszenie, lady shower, podgrzewana deska, oświetlenie oraz indywidualne programy. To jednak nie wszystko. Kształt misek jest na tyle uniwersalny i ponadczasowy, że odnajduje się w każdym wnętrzu. – przekonuje projektantka wnętrz Katarzyna Szramek.

Projekt: Katarzyna Szramek, projektantka wnętrz, Ambasadorka marki Geberit

Zdjecia: Krzysztof Matuszyński