Kolor szafirowy w kolorystyce wnętrz całkiem od niedawna gości. Jest to oryginalna oraz bardzo mocna barwa. Elegancja szafiru spisuje się świetnie do salonu, ale nie tylko. Szafir jest pokazywany w licznych wydaniach, ponieważ jest to kolor, który się stał prawdziwym źródłem inspiracji dla wielu dekoratorów.

Jakim kolorem jest szafirowy kolor?

Szafirowy kolor na pewno jest kolorem, który wywołuje bardzo pozytywne emocje. Co więcej przywołuje skojarzenia z morzem, śródziemnomorskim klimatem, królewską elegancją, słońcem oraz także biżuterią nietuzinkową. Kolor szafirowy jest wizualnym balsamem na szarą rzeczywistość. Dowiedzmy się jak wkomponować gustownie kolor szafirowy do wnętrza.

Szafirowe meble, ściany czy też dodatki – to świetne pomysły na oryginalne oraz szlachetne wnętrze. Szafir to kolor dosyć nietypowy, oryginalny, o mocy, która wnosi równowagę w naszym wnętrzu. Pomimo, że jest to dosyć intensywny kolor, to łatwo jest w nim żyć, zyskać harmonię oraz także odprężyć się.

Szafir rzadko do tej pory się pojawiał na ścianach naszych sypialni, salonów czy też pokojów dziecięcych. Obecnie jest to modne odkrycie wielu projektantów oraz stylistów. Zazwyczaj się boimy czegoś odważnego. Jednak jak zobaczymy już jakie pomysły bogate niesie szafir, który posiada bardzo bogatą gamę kolorystyki będziemy pozytywnie zaskoczeniu.

Głęboki błękit sprzyja ciekawym aranżacjom.

Z czym powinniśmy łączyć kolor szafirowy?

Szafir jest bardzo energetycznym kolorem. Urzeka on swoją wyrazistością oraz także intensywnością. Świetnie się łączy z bielą jasną. Taki jasny kolor wystąpić może jako dobór mebli oraz dodatków. Jeśli nie biel, to warto postawić na wanilię. Szafir w dosyć nietypowym połączeniu występuje z ciemnym bordo, łososiowym, musztardową żółcią, brązem, turkusem czy też szmaragdową zielenią. W modnym szarym salonie szafir także jest bardzo mile widziany. Pobudzi świetnie wnętrze salonowe, urządzone z szarymi dodatkami.

Świetnie sprawdza się także łazienka szafirowa, która jest połączona z dodatkami drewnianymi. Jest to wręcz recepta na stylowe oraz gustowne wnętrze. Drewno niech się pojawi na przykład w obudowie wanny, na podłodze czy też w dodatkach bądź meblach. W połączeniu z eleganckim kolorem szafirowym stworzy stylową oraz piękną łazienkę.

Nie bójmy się żywych kolorów. Nie stawiajmy jedynie na rozwiązania sprawdzone. Jest pełno nietypowych połączeń, które we wnętrzach naprawdę będą wyglądały prześlicznie. Co jak co, ale czasem ryzyko popłaca. Uzyskamy na pewno genialny efekt.