Lodówka Amica to gwarancja dłuższej świeżości przechowywanego w niej jedzenia. Wszystko dzięki najnowszej technologii jak Fresh Line czy FreshOne. Oczywiście to nie jedyna zaleta urządzeń tej marki. Jakie jeszcze technologie znajdziemy w lodówkach Amica? Które modele są najpopularniejsze? Sprawdź opinie na temat lodówek Amica.

Lodówki Amica – technologie

Odpowiednie przechowywanie jedzenia to gwarancja dłuższej świeżości. Dlatego specjaliści marki Amica wprowadzili do lodówek systemy świeżości, jak na przykład Fresh Line czy FreshOne. Specjalnie zorganizowany system szuflad i komór świeżości, a także niebieskie światło VITBlue Light sprawiają, że wszystkie przechowywane produkty dłużej zachowują świetną jakość. To oczywiście oznacza mniej zmarnowanego jedzenia i zmniejszenie wydatków. Ponadto lodówki Amica są bardzo dobrze zorganizowane. Specjalnie wydzielone półki, kieszenie na jogurty i butelki czy szufladki są bardzo pomocne. Wszystko po to, aby wszystkie produkty były jak najdłużej świeże i zdrowe.

W lodówkach Amica znajdziemy również system NoFrost, czyli bezszronowy. Dzięki temu nie trzeba rozmrażać lodówki ani zamrażalnika. Zmniejszony poziom szronu oznacza także mniejsze zużycie prądu.

Najnowsze modele lodówek Amica mogą pochwalić się wysoką klasą energetyczną. Większość z nich jest wyposażona w zewnętrzny panel sterowania, dzięki któremu można ustawiać temperaturę zgodnie z poziomem zapełnienia lodówki. Niektóre modele mają również kilka stref temperaturowych, a każdą z nich można ustawiać osobno. Wyświetlacze i panele sterowania są wygodne w użyciu, bardzo intuicyjne i zrozumiałe.

Lodówki wolnostojace Amica – modele i opinie

Recenzja lodówki Amica FK321.6GBDFAA | North.pl
Lodówki Amica opinie

Jednym z najpopularniejszych modeli Amica jest srebrna lodówko zamrażarka FK3015.4UTX o standardowych wymiarach. Pojemność chłodziarki to aż 202 l a zamrażarki to 84 l. Jest to urządzenie o bardzo szybkim systemie zamrażania (4 kg mięsa zamrażają się w czasie 24 godzin). Ten model wyposażony jest w systemy przedłużania świeżości FreshOn. Jest niezwykle funkcjonalny, a system półek i szuflad pozwala na bardzo wygodne przechowywanie jedzenia. Lodówka jest dość tania — kosztuje ok. 1300 zł. Do wad należy stosunkowo mała klasa energetyczna A+.

Dobrym rozwiązaniem jest również lodówka FK299.2FTZXAA w kolorze inox. To model o standardowych rozmiarach, zaopatrzony w system Fresh Line. Urządzenie posiada wysoką klasę energetyczną A++ i ma pełny system No Frost, tak więc zamrażarka jest w zasadzie bezszronowa. Wygodna, funkcjonalna, zbiera pozytywne opinii użytkowników również z uwagi na design. Jest nieco mniej pojemna, niż wcześniej prezentowany model – pojemność chłodziarki wynosi 180 l – ale jest to standardowy wymiar dla wszystkich producentów lodówek. Ten model możesz kupić za 1700 zł.

Jednym z najciekawszych modeli Amica jest srebrna lodówka FM138.3X o wysokości zaledwie 84 cm. To idealne rozwiązanie do kawalerek oraz małych mieszkań. Urządzenie jest na tyle małe, że można je z powodzeniem schować pod blat. Lodówki tak małych rozmiarów zazwyczaj mają niewielką pojemność, ale ta ma około 93 l, co jest w zupełności wystarczające dla par i singli. Model ma klasę energetyczną A+, posiada pojemnik na owoce i warzywa przedłużający świeżość. Chociaż nie ma w niej systemu NoFrost, to jest opcja automatycznego rozmrażania. Zamrażalnik jest bardzo mały – ma zaledwie 12 l. Jest to niewątpliwa wada, jednak model ten jest stosunkowo tani – kosztuje ok. 800 zł.

Lodówki Amica do zabudowy – opinie i modele

Jednym z najbardziej interesujących modeli do zabudowy Amica jest lodówka BK3185.4NFVCAA. Pojemność użytkowa chłodziarki to 190 l, zamrażarka natomiast ma około 56 l pojemności. Lodówka jest biała na zewnątrz. Urządzenie ma wbudowany system No Frost w zamrażalniku, a wnętrze jest funkcjonalnie zaprojektowane. Półki z hartowanego szkła są niezwykle trwałe, dodatkowo lodówka ma wbudowaną półkę na butelki. Największą zaletą tego modelu jest wysoka klasa energetyczna A++, która sprawia, że zużycie prądu jest naprawdę bardzo niskie. Cena to ok. 2000 zł.

Sporym powodzeniem cieszy się również lodówka BK3165.2F w kolorze inox. Ten model również ma technologię No Frost i system automatycznego odszraniania chłodziarki. Klasa energetyczna została wyznaczona na A++. Ponadto lodówka została wyposażona w specjalne szuflady i pojemniki przedłużające świeżość. Urządzenie zostało wykonane z materiałów najwyższej jakości, ma półki z hartowanego szkła, a dzięki systemowi Slide zabudowa jest o wiele łatwiejsza. To specjalnie zamontowane zawiasy suwakowe sprawiają, że bez problemu można ją zabudować materiałami różnego rodzaju. To najlepszy sposób na wymarzoną kuchnię. Jej cena waha się w okolicy 2000 zł.