Projekt tego kobiecego wnętrza pierwotnie zakładał jedynie niewielki lifting apartamentu. Właścicielka mieszkała w nim od pewnego czasu, ale nie czuła się w nim do końca komfortowo. Kiedy spotkała się z projektantkami, początkowo wyraziła życzenie, aby wnętrze nabrało charakterystyki „jak u jej siostry”, w którym niedawno zakończyły pracę. Z upływem czasu i po wielu rozmowach, zakres projektu znacznie się rozszerzył, a ostatecznie przekształcił się w prawdziwy remont generalny.

Architektki z pracowni maKa architekci, Marta Krzekotowska i Magdalena Bulińska, zdecydowały się nadać mieszkaniu lekki, świeży i bardzo kobiecy charakter. Wnętrze zdobi piękna drewniana podłoga, idealnie współgrająca z ręcznie zaprojektowanymi meblami dębowymi o zaokrąglonych krawędziach. Cała przestrzeń utrzymana jest w spokojnych odcieniach śmietankowej bieli i taupe, które doskonale współgrają z miękkimi kształtami pozostałych elementów wyposażenia. Te wytyczne konsekwentnie zrealizowano w całym otwartym planie mieszkania. Jednakże, aby uniknąć monotonii i nudności, zaproponowano wyraziste, czarne elementy, takie jak lampa Market Set oraz stół fornirowany w zbliżonym kolorze, z widoczną strukturą i niezwykłym kształtem od Get Icone. Oba te elementy stanowią wyjątkowe akcenty.

Początkowo nad stołem zawieszone były pojedyncze półki, które projektantki zamieniły w dużą zabudowę meblową, dopasowaną kolorystycznie do ścian. Dzięki temu zabiegowi, mimo swojego rozmiaru, mebel stał się praktycznie niewidoczny. W tym kontekście na pierwszy plan wysuwają się wyjątkowe dodatki designerskie oraz obraz stworzony specjalnie dla tego wnętrza przez poznańską artystkę Kasię Kręcicką.

Sypialnia w apartamencie stanowi prawdziwe miejsce relaksu i wypoczynku. Znajduje się tam urokliwe łóżko z dużym, otulającym zagłówkiem od BoConcept, w ulubionym kolorze właścicielki mieszkania. Rattanowa lampa w wersji stojącej nie tylko rozprasza ciepłe i delikatne światło, ale wieczorami tworzy niepowtarzalne cienie na ścianach, które same w sobie są ozdobą. Całość wykończona jest naturalnymi tkaninami, w tym lnianymi narzutami i pościelą. Przestronną łazienkę z wolnostojącą wanną ocieplają różnorodne dodatki od Dabstory. Natomiast korytarz zyskał łagodny charakter dzięki eleganckiej, dębowej konsoli o miękkich kształtach oraz lustrze w formie plamy.

Cały ten projekt nie mógłby powstać bez ogromnego zaufania, jakim właścicielka mieszkania obdarzyła projektantki.

Projekt: maKa architekci 

Stylizacja: Aleksandra Sowińska

Zdjęcia: Yassen Hristov