Nie każdy ma dużą łazienkę. W związku z tym nie w każdej łazience mieści się wanna. W obecnych czasach wiele osób decyduje się jednak na szybki prysznic. Jednak kąpiel w wannie to relaks. Przyjemna kąpiel po ciężkim dniu w pracy to świetny pomysł. Okazuje się, że kąpiel nie musi się wcale ograniczać do łazienki. Można postawić na wannę wolnostojącą w sypialni.

Wanna w sypialni – większa prywatność

Sypialna jest pokojem w naszym domu czy też mieszkaniu, który jest najbardziej prywatny. Łazienka z kolei jest przestrzenią wspólną. Gdy decydujemy się na długą oraz relaksującą kąpiel, to nie mamy żadnej gwarancji, że akurat ktoś będzie chciał skorzystać z łazienki. Na pewno w takich warunkach trudno jest nam się zrelaksować. W związku z tym wanna w sypialni naprawdę ma sens. Gdy przenosimy naszą kąpiel do sypialni, to zamieniamy ją w czynność bardzo prywatną.

Odrobinka dekadencji w wystroju samego wnętrza to kolejna kwestia umieszczenia wanny w sypialni. Sypialnia staje się bardziej stylowa. Jednak warto się zastanowić nad wyborem takiej wanny, która pasuje do naszej aranżacji. Wanna na nóżkach stylizowanych uzupełni doskonale sypialnię wyrafinowaną w stylu buduaru królewskiego. Prosta oraz solidna wanna będzie świetnie wygląda we wnętrzu minimalistycznym. Chodzi o nic innego jak o to, aby wanna się wkomponowała w przestrzeń, a nie wyglądała dziwacznie.

Na co musimy zwrócić uwagę przy zakupie wanny?

Apartament z wanną w roli głównej - Nieruchomości - NowaWarszawa.pl
Wanna w sypialni

Na pewno upewnijmy się czy w naszej sypialni mamy odpowiednią ilość wolnego miejsca, aby wannę wstawić. Prąd oraz woda w jednym miejscu jest mieszanką niebezpieczną. Dlatego też przed zakupami, skonsultujmy wszystko ze swoim hydraulikiem. Zanim wanna zostanie ustawiona w danym miejscu, należy pod uwagę wziąć gniazda elektryczne oraz oświetlenie.

Sprawą oczywistą jest również wentylacja. Sypialnia źle wentylowana nie będzie zbyt dobrym pomysłem na umieszczenie wanny. Para wodna będzie się skraplała i powstanie tym samym wilgoć oraz pleśń. Podczas korzystania z wanny w naszej sypialni, powinniśmy otworzyć okna.

Świetnym pomysłem będzie także zainstalowanie wentylatora. Wanna w pomieszczeniu, w którym jest wykładzina jest jednak złym pomysłem. Należy wybrać takie wykończenie podłogi, aby była ona odporna w pełni na działanie szkodliwe wilgoci.

Jak widać na załączonym obrazku jest mnóstwo ważnych kwestii, na które musimy zwrócić uwagę. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy, to skuśmy się na pomoc fachowca. Na rozwiązaniach tego typu nie oszczędzajmy. Jest to inwestycja na wiele, wiele lat.