Popularne stoliki kawowe IKEA Lövbacken wkrótce mogą być warte fortunę! Model IKEA został zaprojektowany na wzór kultowego mebla o nazwie Lovet, którego popularność rośnie z roku na rok. Według eksperta i współzałożyciela domu aukcyjnego Barneby’s — Pontusa Silfverstolpa, popularny model z lat. 50 powinien w 2040 roku kosztować nawet 5 tysięcy funtów (prawie 24 tysiące złotych!).

Stoliki kawowe IKEA Lövbacken wkrótce mogą być warte fortunę!

Stoliki kawowe IKEA Lövbacken to odświeżona wersja kultowego mebla o nazwie Lovet. Blat stolików zrobiony jest z płyty pilśniowej i okleiny z topoli, a nóżki z buku. W polskich sklepach IKEA można go kupić za 199 złotych.

Popularny w latach 50. model Lovet aktualnie na aukcjach osiąga wartość tysiąca funtów. Ekspert i współzałożyciel domu aukcyjnego Barneby’s — Pontus Silfverstolp, przewiduje, że w 2030 roku wart może być nawet około 8,5 tysiąca złotych, a w 2040 roku cena mebla może skoczyć do prawie 24 tysięcy złotych.

Stolik kawowy IKEA Lövbacken po raz pierwszy trafił do sprzedaży w 1955 roku i był pierwszym meblem, który sprzedawano w płaskim opakowaniu. Nigdy wcześniej klienci nie składali sami mebli, więc pojawienie się stolika Lövbacken było prawdziwym przełomem.

Czy za kilkanaście lat okaże się, że stoliki IKEA również będą zyskiwały na wartości? Nikt nas w 100% nie zapewni, ale warto pokusić się o jego zakup już dziś, i czekać z nadzieją.