Na warszawskim Mokotowie, otoczonym pięknymi i starannie odrestaurowanymi kamienicami, znajduje się stumetrowe wnętrze, które stanowi doskonały przykład połączenia klasyki znanej z paryskich kamienic z nowoczesnym minimalizmem. To dzieło pracowni projektowej Jasicka & Śnieżek Interior Design.
Właścicielka tego apartamentu zlokalizowanego w urokliwej okolicy Mokotowa pragnęła stworzyć nowoczesne wnętrza, które jednocześnie podkreślają charakter tego historycznego miejsca. W tym celu zdecydowała się na współpracę z architektami z biura projektowego Jasicka & Śnieżek, którzy otrzymali zadania połączenia uroku starych kamienic z nowoczesnym minimalizmem. Efektem ich pracy jest wnętrze, które łączy w sobie klasyczne elementy znane z paryskich kamienic z nowoczesnymi rozwiązaniami.
W aranżacji wnętrza można dostrzec subtelne sztukaterie na ścianach, dębową podłogę w stylu chevron ułożoną we wzór francuskiej jodełki, fazowe lustra ułożone w karo oraz eleganckie tkaniny przykrywające duże okna. Te elementy czerpią inspirację z klasycznych wystrojów paryskich kamienic. Jednak, w połączeniu z nowoczesnymi zabudowami meblowymi, wykończeniem soft touch i fornirem, oraz nowoczesnymi meblami, tworzą zupełnie nową jakość aranżacyjną. Te stylowe elementy wnętrza nadają mu ponadczasową elegancję i luksus, podczas gdy nowoczesne elementy przynoszą do wnętrza współczesny minimalizm. Ciepło i przytulność wnętrza uzyskane zostały dzięki wykorzystaniu naturalnych materiałów takich jak drewno i kamień oraz różnorodnym tkaninom. Cała aranżacja utrzymana jest w uniwersalnych kolorach, takich jak szarość, beże i brązy, choć można również zauważyć odważniejsze akcenty czerni, grafitu i mosiądzu, które efektownie kontrastują z neutralnym tłem.
W celu stworzenia przestrzeni, która spełnia oczekiwania inwestorki, konieczne było przeprojektowanie układu funkcjonalnego. Zrezygnowano z jednego pokoju na rzecz przestronnej, otwartej strefy dziennego relaksu z elegancką jadalnią i nowoczesną kuchnią. Ta przestrzeń jest wizualnie oddzielona zabudową meblową, w której znajduje się biokominek i telewizor, co definiuje granicę między częścią dzienną a przestrzenią komunikacyjną. Dodatkowo, nowy układ ścian umożliwił ergonomiczne rozmieszczenie łazienki, toalety i pralni. Dzięki przekształceniu przestrzeni między sypialnią a gabinetem, udało się również stworzyć dodatkową, pojemną garderobę. Nowy układ funkcjonalny wnętrz, w połączeniu z nowoczesnym stylem, który jednocześnie odnosi się do klasyki, spełnił wszystkie oczekiwania właścicielki, stanowiąc inspirację dla innych aranżacji wnętrz, które pokazują, że jedynym ograniczeniem w projektowaniu jest wyobraźnia.