Jeśli masz działkę rekreacyjną albo każdą inną i chciałbyś ją w szybki sposób zagospodarować bez zbędnych formalności – mamy coś dla Ciebie. Modułowe domki całoroczne nie wymagają pozwolenia na budowę i można je przenosić z miejsca w miejsce. Dowiedz się o zaletach tego rozwiażania.

Czym jest budownictwo modułowe?

Budynki modułowe zazwyczaj są konstrukcji drewniano-szkieletowej. Ich poszczególne fragmenty produkowane są w fabrykach i przywożone na plac budowy jako gotowe elementy, uzbrojone w stolarkę otworową, przyłącza mediów (instalację sanitarna, kanalizacyjną i elektryczną) oraz wykończone z zewnątrz wedle zamówienia. Ich montaż przypomina trochę składanie mebli z paczki. Wystarczy połączyć ze sobą ściany, stropy i dach i gotowe – domek ukończony.

Najlepsze w tym rozwiązaniu jest, że w fabryce ściany są już ocieplone – nie musisz ich więc później obkładać wełną mineralną i szalówką. Dzięki doskonałej termoizolacji budowle tego typu są oszczędne w użytkowaniu, a mała kubatura pozwala szybko ogrzać je do komfortowej temperatury w sezonie jesienno-zimowym. Technologia modułowa przyspiesza finalizację całej inwestycji – gotowy obiekt może być oddany do użytku nawet w 6 tygodni!

Czy na domek modułowy potrzebne jest pozwolenie?

Pozwolenie na domek całoroczny zależy od jego metrażu. Na zgłoszenie możesz postawić na działce budynek o powierzchni do 35 m². Wszystko powyżej tego metrażu będzie wymagało pozwolenia. Wszystkie wątpliwości w tym zakresie rozwieje witryna https://markaeko.pl/domki-caloroczne/.

Do czego może służyć domek całoroczny?

Zalet domków całorocznych jest wiele. Po pierwsze nie muszą być na stałe związane z gruntem. Eliminuje to potrzebę kopania i wylewania solidnych fundamentów – wystarczy do tego równa płyta, ostatecznie domek możesz postawić nawet na betonowych bloczkach. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość przeniesienia budynku z miejsca w miejsce i to nie tylko w obrębie działki – możesz go przetransportować nawet na drugi kraniec kraju!

Konstrukcja tego typu idealnie sprawdzi się jako domek na działkę albo letniskowy. Ostatecznie nic nie stoi na przeszkodzie, by po zamontowaniu ogrzewania mieszkać w nim przez cały rok.

Domki całoroczne możesz nawet wynajmować jako domki wakacyjne i zarabiać. Budowa kilku tego typu obiektów w atrakcyjnym miejscu będzie przystępna cenowo, a może stanowić doskonałe źródło dochodu w sezonie letnim.

Domek całoroczny może też służyć jako miejsce prowadzenia działalności gospodarczej. Zmieści się w nim zarówno przytulne biuro, jak i mała gastronomia. Nowoczesny budynek z pewnością będzie godną wizytówką Twojej firmy!

Jeśli kiedyś budynek okaże się za mały, nic nie stoi na przeszkodzie, by go łatwo powiększyć. Technologia modułowa to jak budowanie z klocków – łatwo w niej zmodyfikować kubaturę, dokładając kolejne prefabrykowane elementy. W przyszłości, małym nakładem, będziesz więc w stanie podwoić, albo nawet potroić powierzchnię użytkową domku.