Na wrocławskie Kępie Mieszczańskiej, wyspie otoczonej Odrą, znajduje się wyjątkowa inwestycja Atmo, realizowana przez dewelopera Eiffage Immobilier Polska. Oddalona od miejskiego zgiełku, a jednocześnie umiejscowiona w centrum miasta, oferuje idealne warunki do życia dla osób ceniących zarówno bliskość natury, jak i zalety miejskiego życia. Wystrój wnętrz apartamentu, za który odpowiada architektka Joanna Węgłowska z pracowni Decoroom, doskonale odzwierciedla zarówno historyczną zabudowę miasta, jak i otaczającą naturę, łącząc elementy klasyki z nowoczesnością.

Przestronny apartament o powierzchni 136 mkw. zaprojektowano z myślą o potrzebach 3- lub 4-osobowej rodziny. Charakteryzuje się ono elegancją i komfortem, wzorując się na stylu modern classic, który w ostatnich latach zyskuje na popularności. Inspiracje klasycznymi aranżacjami mieszają się tu z bogatą historią Wrocławia i jego architektoniczną tkanką. Jasna paleta barw ziemi oraz użycie naturalnych materiałów harmonizują z krajobrazem za oknami, tworząc spójny i funkcjonalny design. Wszystko to jest zintegrowane z nowoczesnymi formami i praktycznymi rozwiązaniami, co odzwierciedla koncepcję inwestycji Atmo, celebrując unikatową lokalizację i dziedzictwo miejskiej zabudowy. Staranne wydobycie atutów mieszkania to zasługa architektki wnętrz Joanny Węgłowskiej oraz doświadczonego zespołu realizacji z Decoroom.

Zanim jednak apartament nabrał obecnych kształtów, trzeba było ponownie rozplanować jego układ funkcjonalny. – Zmiany układu ścian były wprowadzane jeszcze na etapie budowie, tzw. zmian lokatorskich. Pierwotnie mieszkanie miało zupełnie inny układ, z podziałem na wiele mniejszych pomieszczeń i bardzo małą część dzienną. Głównym założeniem była taka zmiana układu funkcjonalnego, aby uzyskać reprezentacyjną część dzienną z kuchnią (teraz ma ok. 50m2), master bedroom z osobną łazienką i wygodne pozostałe sypialnie. Udało się też wyodrębnić dodatkowe funkcjonalne przestrzenie – pralnia, schowek, spiżarnia – opowiada architektka wnętrz Joanna Węgłowska z pracowni Decoroom.

W ten sposób wnętrza apartamentu zyskały nie tylko na funkcjonalności, ale też stały się bardziej przestronne. – Zależy nam, aby nasze mieszkania zapewniały komfort użytkowania przez wiele kolejnych lat i były odpowiednie dla osób o różnych potrzebach, dlatego wykończenie jednego z naszych apartamentów powierzyliśmy Decoroom, naszemu sprawdzonemu partnerowi, który stworzył atrakcyjne i funkcjonalne wnętrze w nowoczesnym wydaniu – mówi Kamil Dominiak, project manager w Eiffage Immobilier Polska.

Architektka wydobyła atuty mieszkania poprzez jasną kolorystykę, która optycznie powiększa przestrzeń, zastosowanie naturalnych materiałów dodających elegancji, oraz nowoczesne formy, które zapewniają komfort użytkowania. Całość dopełniają elementy w stylu modern classic. Zdobne sztukaterie, charakterystyczne ryflowania, złote akcenty oraz miękkie, zaokrąglone linie mebli i dekoracji podkreślają ponadczasowy charakter aranżacji i nadają jej rytm.

Miało być przestronnie i jasno. Sztukaterie miały tworzyć rytm podziałów i prowadzić do kolejnych części mieszkania. Odcięcie kolorystyczne części garderobianej w sypialni miało poprawić proporcję pomieszczenia i wyodrębnić tę strefę – wyjaśnia architektka

Mimo że wszystkie wnętrza są spójne stylistycznie, to otwarta część dzienna stanowi reprezentatywną strefę mieszkania i dyktuje stylistyczne podejście dla pozostałych pomieszczeń. Drewniana podłoga Baltic Wood Cottage 1R ociepla wnętrze, a delikatnie kontrastujący z nią gres Tubądzin Balance Stone mat imitujący naturalny kamień, tworzy efektowne tło dla jasnych zabudów meblowych. Meble, wykonane na zamówienie w stolarni Decoroom, charakteryzują się modnym matowym wykończeniem i oferują maksimum miejsca do przechowywania.

Komfort i funkcjonalność są kluczowe również w łazienkach, gdzie architektka zastosowała produkty Geberit. Wnętrza łazienek są wyposażone w niewidoczne na co dzień stelaże podtynkowe Duofix oraz odpływ liniowy, a także w widoczne i dekoracyjne elementy takie jak wanna Geberit Soana, umywalki myDay oraz toaleta myjąca z linii AquaClean Sela. W obu łazienkach estetyka łączy się z funkcjonalnością, co jest widoczne także w dekoracyjnej armaturze Omnires Y, kontynuującej motyw modern classic.