Mieszkanie na warszawskich Kabatach o powierzchni całkowitej przekraczającej 90 m2 przeszło gruntowną metamorfozę. W trakcie prac wyburzono część ścian, a zarówno nowe, jak i istniejące przestrzenie zostały starannie wyciszone. Efektem końcowym jest obecność trzech gabinetów terapeutycznych, przestronnego pomieszczenia socjalnego, które pełni także rolę miejsca spotkań dla psychologów oraz poczekalni i łazienek dostępnych zarówno dla personelu, jak i pacjentów.

Poczekalnia została podzielona na trzy odrębne strefy, zapewniając każdemu pacjentowi komfortowe oczekiwanie na swoją terapię u wybranego psychologa, w pobliżu jego gabinetu. Jednym z kluczowych wyzwań projektowych było przystosowanie pomieszczeń o skośnych dachach oraz obniżonej wysokości do funkcji spotkań terapeutycznych i społecznych.

Wizualnym elementem, który łączy wszystkie te przestrzenie, jest kolorowa płytka lastryko, stanowiąca podłogę w obszarach wspólnych. Odcienie zieleni, niebieskiego i złota, występujące we wzorze lastryka, zostają powtórzone w wyborze mebli, płytkach ściennej wyściółki, kolorach ścian, oprawach oświetleniowych oraz drobnych detalach, takich jak nóżki mebli czy uchwyty. W pomieszczeniach terapeutycznych zachowano oryginalny, drewniany parkiet. Niezwykle charakterystycznym elementem całej przestrzeni jest sufit w odcieniu szałwii, który wyznacza strefę poczekalni, a liczne lustra optycznie powiększają przestrzenie wspólne.

Projekt: jlw studio