Chociaż małe mieszkanie to zwykle konieczność, a nie wybór, niejednokrotnie posiada niezaprzeczalny potencjał. Gra światłem czy barwami oraz nieszablonowe rozwiązania to wyjątkowe sposoby na czerpanie z tego, co oferuje niewielka przestrzeń.

Projekt 25-metrowej kawalerki na warszawskiej Woli urządzonej przez architektów z biura SUPERPROJEKTANCI zasługuje na oklaski. Mimo ograniczonej przestrzeni każda strefa w mieszkaniu została starannie wydzielona i zdefiniowana za pomocą kolorów. Energetyczne barwy nadają wnętrzu charakteru, sprawiając, że mieszkanie staje się miejscem pełnym życia i wyrazistych wrażeń.

Korytarz i kuchnia, ożywione zielenią, nadają wnętrzu świeżości i dynamiki. Dominujący w sypialni kolor niebieski, tworzy przytulne i relaksujące miejsce. Intymność sypialni dodatkowo podkreślają zasłony, które pozwalają na jej „zamknięcie”, dostosowując atmosferę do indywidualnych potrzeb.

Część dzienna, pełniąca jednocześnie funkcję jadalni i miejsca do pracy, zachowuje stonowaną estetykę dzięki monochromatycznej tapecie na ścianach. Elementem łączącym tę przestrzeń z kuchnią oraz wejściem jest czerwony sufit, dodający energii i charakteru.

Łazienka to odrębna historia, przenosząca nas w klimat retro utrzymana w fioletowo-miętowej kolorystyce. Podczas relaksującej kąpieli w wolnostojącej wannie, można delektować się widokiem chmur na tapecie sufitowej, która wprowadza atmosferę spokoju i oryginalności.

Ostatnim, lecz nie mniej istotnym elementem tego mieszkania, jest ogródek, do którego prowadzi duże dwuskrzydłowe okno balkonowe. Stanowi on przedłużenie przestrzeni mieszkalnej, umożliwiając mieszkańcom korzystanie z otoczenia na świeżym powietrzu.

Mikrokawalerka na Woli to kreatywne i funkcjonalne rozwiązanie dla odważnych mieszkańców, którzy cenią unikalny design i praktyczne wykorzystanie każdego centymetra dostępnej przestrzeni.

Projekt: SUPERPROJEKTANCI

Zdjęcia: Mood Authors

O pracowni SUPERPROJEKTANCI

„Dwoje superbohaterów zwalczających szeroko pojęte zło – najczęściej przestępczość projektową, zbrodnie niezagospodarowania przestrzeni i nijakość wnętrz. Cechują się wrodzonymi nadprzyrodzonymi zdolnościami plastycznymi. Umiejętności projektowe zdobyli na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych. Dzięki tym mocom pomagają wszystkim znajdującym się w projektowej opresji. Od czasu debiutu udało im się uratować tysiące miejsc – domów, mieszkań, lokali użytkowych. Dzięki rewolucyjnym projektom wnętrz i ich wyposażenia poprawiają jakość życia.”