Rozpocznijmy podróż przez nowoczesne rozwiązania przestrzenne według Rimadesio, które są nie tylko funkcjonalne – to także manifestacja nowoczesnego designu.

Soho: dalekowschodni minimalizm

System Soho to hołd dla japońskiej sztuki dzielenia przestrzeni, łączący zaawansowane rozwiązania techniczne z włoskim designem. Pionowe i poziome podziały, przywołujące skojarzenia z Dalekim Wschodem, są podkreślone fornirem, który elegancko pokrywa aluminiowe profile. Panel Soho to niczym płynna kurtyna, otwierająca nowe perspektywy aranżacyjne, umożliwiając wnętrzu ewolucję zgodnie z rytmami dnia.

Radius: redefinicja drzwi

Drzwi Radius to nowatorskie podejście do funkcjonalności i magii ukrytej obecności. Pomimo niemal niewidocznego wyglądu, definiują one przestrzeń. Dwustronne drzwi, z dwoma zawiasami typu pivot, mogą być montowane bez ościeżnicy, z ukrytą ościeżnicą lub zintegrowane z systemem okładzin ściennych Modulor. Minimalistyczny design i szeroka gama wykończeń pozwalają na pełną personalizację, a jasny dąb tajga dodaje elegancji.

Sail: symetria spotyka naturę

System Sail to połączenie japońskiej estetyki z nowoczesnym designem. Harmonijna symetria pionowych profili dzieli i łączy przestrzenie, wprowadzając atmosferę intymności. W dwóch fornirach dębowych – jasnym lub głęboko brązowym dębie palonym oraz w orzechowym fornirze – prezentuje się wyjątkowo efektownie. Gęsty układ szprosów, nawiązania do natury i minimalistyczny, a zarazem dekoracyjny charakter czynią go unikatowym.

Wszystkie systemy Rimadesio oferują szerokie możliwości personalizacji zarówno pod względem wymiarów, jak i materiałów wykończeniowych. To indywidualnie zamawiane rozwiązania, łączące techniczną perfekcję z modułowością, co pozwala na elastyczne kształtowanie codziennej przestrzeni. – komentuje Joanna Franaszek ze Studio Forma 96. www.s96.pl