Jury Zachwycone Wnętrzami Inspirowanymi XX-Wieczną Warszawą

Wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments, stworzone przez polską pracownię Tremend, zdobyły uznanie na prestiżowym World Architecture Festival 2023 w Singapurze. Realizacja nie tylko znalazła się na konkursowej „krótkiej liście”, ale również triumfowała nad projektami z całego świata, zdobywając I Nagrodę w kategorii INSIDE – hotels and apartments. To kolejny międzynarodowy sukces pracowni, której warszawska realizacja już wcześniej została wyróżniona przez The International Hotel and Property Awards 2023.

World Architecture Festival to ceniony konkurs o międzynarodowym zasięgu, gdzie największe biura architektoniczne prezentują swoje najnowsze projekty. W tym roku, tylko dwie pracownie z Europy znalazły się na krótkiej liście w kategorii INSIDE – hotels and apartments. Polska pracownia Tremend, pod przewodnictwem Magdaleny Federowicz-Boule, Anny Federowicz i Jarosława Gwóździa, zdobyła pierwsze miejsce, zapewniając jury sentymentalną podróż po Warszawie.

Projekt „Warsaw Puzzle” to opowieść o dawnej stolicy, ukazana poprzez aranżacyjne analogie i nawiązania do XX-wiecznej Warszawy. Elementy dekoracyjne, inspirowane historycznymi miejscami, tworzą wspólną narrację, przemieszczając gości w czasie i przestrzeni.

„Chcieliśmy, aby ten obiekt, znajdujący się na styku dwóch dzielnic – Śródmieścia i Woli – był dla Warszawiaków sentymentalną podróżą, a dla turystów historyczną wycieczką.” – Magdalena Federowicz-Boule.

Otrzymana nagroda to nie tylko zaszczyt dla pracowni Tremend, lecz również dla Grupy Kapitałowej Marvipol Development S.A., będącej inwestorem projektu. Rafał Kincer, General Manager i Prezes Zarządu Unique Apartments Warszawa Sp. z o.o., wyraził radość z pracy w tak unikalnie zaprojektowanych wnętrzach.

Projekt Royal Tulip Warsaw Apartments to nie tylko architektoniczna wizja, ale także opowieść o Warszawie, podkreślając historyczne, kulturowe i przyrodnicze dziedzictwo stolicy. Pracownia Tremend, zdobywając I Nagrodę, potwierdziła swoje miejsce w światowej czołówce.