Tegoroczne targi ISH odbyły się w dniach 13-17 marca i zyskały uznanie jako największe w Europie wydarzenie skupiające producentów oraz ekspertów z branż sanitarnych, klimatyzacyjnych i wodnych. W imprezę wzięło udział ponad 200 000 gości.

ISH stanowi doskonałą okazję do śledzenia aktualnych trendów w dziedzinie projektowania wyposażenia łazienek. Marcin Sojda, Prezes Zarządu firmy Aquastone, zajmującej się produkcją wanien, umywalek i brodzików prysznicowych oraz właściciel marki własnej FJORDD, podzielił się swoimi spostrzeżeniami na temat tegorocznej wystawy.

Sojda zauważył, że obecnie łazienka nie jest już jedynie miejscem funkcjonalnym, służącym do dbania o higienę. Dzieje się to na naszych oczach, a przekształcenie jej w przestrzeń, w której kładziemy nacisk na nasze dobre samopoczucie, jest już faktem. Technologia była gotowa na te zmiany od pewnego czasu.

Targi w Frankfurcie wyraźnie pokazały, że wzornictwo jest kluczowym elementem tej ewolucji. Projektowanie wyposażenia łazienkowego stało się bardziej zróżnicowane, zarówno pod względem form, jak i kolorów oferowanych przez czołowe firmy. Wpływ na to mają zaawansowane technologie, które pozwalają projektantom tworzyć bardziej wyrafinowane, różnorodne i odważne wzory. Drugim czynnikiem jest rosnące zapotrzebowanie klientów na indywidualizm w swoich łazienkach.

Sojda przewiduje, że era bezosobowych, podobnych do siebie urządzeń sanitarnych jest już za nami. Przyszłość należy do elastycznych producentów zdolnych do szybkiego wprowadzania nietuzinkowych projektów na rynek, które przyciągną uwagę klientów.

Firma AquaStone, założona w 2019 roku w Wielkopolsce, wprowadziła swoją pierwszą markę produktów własnych, FJORDD, na rynek w roku 2020. Wanny i umywalki wykonane z innowacyjnego kamiennego kompozytu Aquastone® zdobyły uznanie branży wyposażenia wnętrz. Kolekcje FJORDD otrzymały prestiżowe nagrody za swój design, takie jak Must Have, Dobry Wzór i Diament Meblarstwa w 2021 roku. W roku 2022 oferta FJORDD została rozszerzona o brodziki prysznicowe i umywalki wolnostojące. W tym samym roku marka FJORDD wprowadziła na rynek produkty dostępne w dziewięciu różnych kolorach (Colours by Fjordd) w wersjach połyskowej i matowej.

AquaStone oferuje również produkcję urządzeń sanitarnych dla klientów biznesowych. Zespół projektowy firmy jest w stanie przygotować i wdrożyć modele wanien, umywalek oraz brodzików na indywidualne zamówienie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej firmy: www.aquastone.eu.