Kolekcja Serenite to seria grafik ściennych, które wnoszą do każdego wnętrza poczucie spokoju i piękna (sérénité po francusku znaczy “ukojenie”). Zainspirowane naturą oraz abstrakcyjnymi formami geometrycznymi, te murale tworzą atmosferę dobrego samopoczucia i nadają każdej przestrzeni niepowtarzalny charakter. Odwiedź otownetrze.pl, aby znaleźć wzór, który zainspiruje Cię najbardziej.

Kolekcja Serenite łączy w sobie pastelowe kolory i płynne linie, czerpiąc inspirację bezpośrednio z natury oraz z geometrycznych kształtów. Artyści przekształcili delikatne motywy roślinne, struktury naturalnych materiałów oraz wzory występujące w naturze, takie jak smugi dymu unoszące się w powietrzu, w abstrakcyjne murale. Są one subtelne, aby nie przytłaczać, ale wprowadzać atmosferę świeżości, harmonii i relaksu.

Murale inspirowane naturą

W internetowym sklepie otownetrze.pl, oferującym produkty do dekoracji i wyposażenia wnętrz, znajdziemy szeroki wybór wielkoformatowych grafik ściennych od francuskiej marki REVE Walls. Jednak to kolekcja Serenite wyróżnia się na tle innych, oferując 22 murale emanujące spokojem. Te harmonijne dzieła sztuki z pewnością znajdą uznanie wśród tych, którzy obawiają się zbyt intensywnych dekoracji. Wybór stonowanych barw i subtelnych wzorów w muralach Serenite zapewnia, że nie będą one szybko nudzić ani męczyć, idealnie komponując się zarówno w pomieszczeniach, w których spędzamy wiele czasu, jak i tych odwiedzanych okazjonalnie.

Artystyczne grafiki z tej kolekcji, inspirowane naturą, odwołują się do uniwersalnych pojęć piękna, harmonii i wewnętrznego spokoju, wpływając korzystnie na nasze samopoczucie. Potwierdzają to badania z neuroarchitektury i neuroestetyki, wskazujące na pozytywny wpływ obecności w przestrzeni motywów inspirowanych naturalnymi, nieregularnymi formami. Obrazy przedstawiające chmury przesuwające się po niebie czy trawy kołysane wiatrem mogą pomóc w redukcji stresu i wspierać regenerację psychiczną. Innymi słowy, obcowanie z takimi dziełami sprawia, że po prostu czujemy się lepiej.

Grafiki ścienne do każdego wnętrza

Tapety z kolekcji Serenite, będące uosobieniem harmonii i subtelnego piękna, zapewniają ponadczasową elegancję i uniwersalność, dzięki czemu doskonale komponują się z różnorodnymi aranżacjami wnętrz. Są idealnym wyborem dla każdego rodzaju pomieszczenia, od sypialni, przez biuro, aż po przestrzenie publiczne takie jak sale konferencyjne czy hotelowe lobby.

W salonie, grafika ścienna Serenite o nazwie „Prairie du matin”, przedstawiająca polne kwiaty i poranną bryzę, może stworzyć przytulny kącik do relaksu. W sypialni, mural „Aurore Boreale” z jego zorzą polarną w subtelnych barwach fioletu, błękitu i mięty, wprowadzi atmosferę spokoju i wyciszenia, dodając jednocześnie optymizmu. W łazience, tapeta „Fossile” z kolekcji Serenite, oddająca zmysłowe piękno ziemi, pomoże odnaleźć uczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Natomiast w salach lekcyjnych lub biurach, murale „Vent du matin” – „poranny wiatr” lub „Serenite Suie” – „sadza”, utrzymane w subtelnych szarościach, sprzyjają skupieniu i koncentracji.

Praktyczne i trwałe rozwiązanie

Wykorzystanie murali z kolekcji Serenite w różnorodnych wnętrzach nie ogranicza się tylko do ich uniwersalnego i ponadczasowego designu, ale również do ich praktycznych zalet. Wszystkie wzory są dostępne na podłożu flizelinowym lub winylowym, które jest trwałe i odporne na zabrudzenia. Można również wybrać spośród różnych rodzajów tekstur. Tapeta winylowa jest oferowana w pięciu odmianach: Canvas, która imituje fakturę płótna, Beton i Brosse, które odzwierciedlają bardziej lub mniej nierówną powierzchnię tynku, oraz Coquille i Mince, przypominające strukturę porowatej muszli lub skorupy jajka. Z kolei tapeta flizelinowa, wytrzymała i łatwa w aplikacji, o nieco chropowatej powierzchni (Tissu), skutecznie ukrywa drobne nierówności ścian.

Mural pod wymiar – jak zamówić

Tapety Serenite to nie tylko element dekoracyjny, ale również sposób na nadanie wnętrzu osobistego charakteru. Aby zapewnić idealne dopasowanie tapety do konkretnego wnętrza, każde zamówienie w otownetrze.pl jest realizowane na indywidualne zamówienie, z tapetą drukowaną na wymiar danej ściany. Podczas składania zamówienia na tapetę REVE Walls konieczne jest podanie dokładnych wymiarów ściany.

Przed rozpoczęciem produkcji, graficy z REVE Walls przygotują i prześlą wizualizację tapety z zaznaczeniem jej podziału na poszczególne pasy, których szerokość waha się od 100 do 120 cm, w zależności od typu podłoża. Ekipa sklepu zadba również o odpowiednie marginesy, niezbędne do prawidłowego montażu tapety, oraz oferuje opcję dostosowania kadru wzoru do indywidualnych potrzeb klienta.

Standardowy rozmiar tapet to 450 x 300 cm, ale istnieje możliwość dostosowania grafiki do większej przestrzeni ściennej po konsultacji z grafikami REVE Walls. W opcji „dopisz historię z REVE” można wskazać, jak ma być rozszerzony mural, a grafik zaproponuje dwa warianty do wyboru.

Aby upewnić się, że wybrany mural spełni oczekiwania, zaleca się zamówienie próbki wzoru. Pozwoli to na ocenę kolorów i faktury tapety w rzeczywistości, co jest szczególnie ważne przy tak delikatnych odcieniach, jakie oferuje kolekcja Serenite.

Dzięki wsparciu zespołu otownetrze.pl, zakup i montaż tapety mają przebiegać gładko i bez zbędnego stresu, umożliwiając wybranie wzoru, który idealnie rezonuje z wnętrzem i wprowadza do niego atmosferę spokoju i ukojenia.