Nie lubimy mieć wszystkiego tego samego co nasi sąsiedzi. Nie chcemy także, aby nasz ogród wyglądał niemal identycznie. Bardzo często szukamy roślin, które nie są takie oklepane. Szukamy inspiracji w gazetach ogrodniczych oraz w sieci. W ten sposób można uzyskać naprawdę genialny efekt. Na pewno rośliną, na którą warto zwrócić uwagę jest lilia drzewiasta.

Nietuzinkowe rośliny

Gdy lubimy w ogrodzie eksperymentować z roślinami i nie boimy się ryzyka, to na pewno powinniśmy spróbować do swojego ogrodu wprowadzić lilię drzewiastą. Lilia drzewiasta to skrzyżowanie dwóch innych gatunków tego właśnie kwiatu. Jest to grupa mieszkańców międzygatunkowych bardzo oryginalnych. Cebule drzewiastych lilii zaowocują kwiatami, które sobie cenią duży rozmiar kwiatostanów. Wszelkie dostępne cebulki lilii drzewiastych zapewniają nam kwiaty o możliwie najwyższej jakości. W przypadku tym oczekiwana długość łodygi zdecydowanie będzie dłuższa, niżeli przeciętnie, należy zatem przyłożyć wagę do troszkę innej pielęgnacji oraz sadzenia. Nie będzie ona w żadnym wypadku żmudna oraz skomplikowana.

Na pewno sama szerokość asortymentu pozwala na łatwość dobrania cebulek do preferencji indywidualnych. Drzewiasta lilia jako cebulki posiada w różnych rozmiarach. Zaowocuje to w przyszłości kolorem różnym, a do tego także różnym rozmiarem bezpośrednim kwiatów. W sklepach ogrodniczych mamy dostępnych naprawdę wiele jej odmian. Z pewnością nie możemy pominąć Purple Prince, Rising Moon, Anastasia, Robert Swanson czy też Pretty Woman. Już po samych nazwach możemy sobie wyobrazić te rośliny oraz jak pięknie wyglądałyby w naszym ogrodzie.

Samodzielna aranżacja czy też z projektantem ogrodów

Nie da się ukryć, że każdemu z nas zależy na pięknym ogrodzie z udziałem przepięknych roślin. Jednak nie każdy ma takie zdolności, aby wszystkim zająć się samodzielnie. Wielokrotnie możemy mieć problem z samym zaprojektowaniem czy też z wykonawstwem. Na szczęście nie jesteśmy z tym wszystkim sami. Możemy liczyć na pomoc projektanta ogrodu. Projektowanie ogrodów jest bardzo popularną usługą. Co do tego nie mamy żadnych wątpliwości. Nie jest to jednak usługa zbyt tania. Jednak inwestując odpowiednią ilość pieniędzy osiągniemy naprawdę świetny efekt. Później pozostanie nam tylko dbanie o własny ogród. Tym samym wystarczy już dbać o nasze rośliny i pielęgnować nasz ogród. Będziemy mogli się cieszyć pięknymi widokami i to wszystko w naszym przydomowym ogrodzie. Nawet w razie niepogody możemy przez okno podziwiać nasz ogród.