Siedziba warszawskiej agencji PR, specjalizującej się w promocji designu i architektury, została celowo umiejscowiona w wyjątkowej lokalizacji. Przy ul. Świętojerskiej 5/7, tuż obok tętniącego życiem Starego Miasta, agencja OKK! PR znajduje się w bliskim sąsiedztwie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Instytut ten, działający od ponad 70 lat, jest jedną z pierwszych placówek w powojennej Europie promujących wzornictwo i upowszechniających polski design. Wybór siedziby w tym miejscu nie jest przypadkowy, ponieważ agencja ceni sobie specyficzny urok Starego Miasta oraz kunszt lokalnej architektury.

Dla OKK! PR aranżacja przestrzeni ma ogromne znaczenie, co widać w wystroju ich biura. Lokalizacja tuż obok kolorowych kamienic Starówki dodaje charakteru temu miejscu. Przejmującą wizję aranżacyjną biura można interpretować jako odzwierciedlenie związku agencji z dziedziną designu, architektury, wnętrz i marek luksusowych.

Olga Kisiel-Konopka, właścicielka agencji, ma głęboką wiedzę o branży dzięki ponad kilkunastoletniemu doświadczeniu. Jej pasja do świata designu i zdolność dotarcia do odpowiednich odbiorców sprawiły, że agencja zyskała uznanie w branży. Koncentrując się na sektorze designu, architektury i marek luksusowych, OKK! PR buduje relacje z cenionymi projektantami, architektami, producentami i deweloperami. Agencja angażuje się we wprowadzanie na rynek oraz repozycjonowanie marek, opierając się na zrozumieniu, pasji i entuzjazmie dla rzemiosła, innowacji i doskonale zaprojektowanych przestrzeni.

W roku bieżącym OKK! PR dołączyła do Stowarzyszenia Agencji Public Relations (SAPR), a Olga Kisiel-Konopka od wielu lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (PSPR). To potwierdzenie ich zaangażowania w rozwój branży oraz umiejętność budowania wartościowych relacji z prasą branżową i stowarzyszeniami architektów.

Przestrzeń do wymiany pomysłów

Podjęcie decyzji o rozszerzeniu powierzchni biurowej przez właścicielkę i dyrektorkę zarządzającą agencji OKK! PR było nie tylko krokiem ku nowym możliwościom, ale również szansą na stworzenie wyjątkowego miejsca do pracy i spotkań z klientami. Nowe biuro o powierzchni około 130 mkw. zostało umiejętnie połączone z unikalną lokalizacją na Starym Mieście oraz zachowaniem poszanowania dla historycznej tkanki miejsca w aranżacji wnętrz.

Przeczytaj też:  Biuro przyszłości w centrum Warszawy - projekt BIT CREATIVE dla Bouygues Immobilier Polska

Organizacja przestrzeni na zasadzie open space sprawia, że biuro tworzy jednolitą aranżacyjnie strefę. Wysokie sufity, wykończone białą cegłą ściany oraz duże okna nadają lekkość i przestronność pomieszczeniom, co sprzyja swobodzie twórczej. Przez okna otwiera się widok na otaczającą zieleń, dostarczając naturalnego światła i pozwala na chwilę wytchnienia. Obecność roślin, dostarczonych przez rodzinny zakład ogrodniczy Tomaszewski z ponad stuletnią tradycją, dodaje temu miejscu przyjemnego kontaktu z naturą.

Pomimo otwartej przestrzeni, projekt biura został zaplanowany tak, aby każdy pracownik mógł cieszyć się odrobiną intymności. Wybór mebli od firmy Profim, polskiego producenta od 30 lat specjalizującego się w krzesłach i fotelach biurowych, zapewnia komfortową pracę. Krzesła obrotowe ElliePro łączą w sobie wygodę domowego fotela z ergonomicznymi i funkcjonalnymi elementami mebli biurowych. Modele z linii AccisPro cechuje nowoczesny design i lekkość formy, zgodne z koncepcją „aktywnego siedzenia”, czyli dostosowywania się siedziska i oparcia do ruchów ciała użytkownika. Biuro korzysta również z krzeseł z kolekcji Normo autorstwa Maji Ganszyniec oraz fotela Chic Air stworzonego przez Christophe’a Pilleta, oba pochodzące z oferty marki Profim.

Strefy do pracy indywidualnej i zespołowej

W otwartym planie biura wyraźnie wydzielono różne strefy, z myślą o funkcjonalności i komforcie pracy. Oprócz stanowisk pracy istnieją także przestrzenie do indywidualnej i zespołowej pracy, strefa lounge oraz cztery oddzielone szklanymi ścianami pomieszczenia.

Pierwsza z wydzielonych przestrzeni to sala konferencyjna, wyposażona w duży stół, przeznaczona do ważnych spotkań biznesowych. W tej przestrzeni dominują meble od marki BoConcept. Kolejne pomieszczenie przeznaczone jest dla zarządu firmy, trzecie dla pracowników, zapewniając komfortowe miejsce do kameralnych spotkań dzięki fotelom Fulu od marki Nobonobo. Ostatnia z przestrzeni pełni funkcję stanowiska do cichej pracy. Dodatkowo, biuro zawiera otwartą kuchnię i jadalnię z wykorzystaniem stołu od Fameg.

W ramach otwartej przestrzeni stworzono także kącik do relaksu i spotkań mniej formalnych. Centralnym elementem tego obszaru jest sofa modułowa Miu Magic System od marki MiuForm, wyposażona w ruchome oparcia. Jej organiczne kształty współgrają z naturalnym klimatem, tworzonym przez obecność roślin. W tym obszarze znalazły się również fotel Kanu od Marbet Style, zaprojektowany przez Tomka Augustyniaka z giętej sklejki, oraz ręcznie wykonany stolik Expose od BoConcept. Regały Nomad System od MiuForm pełnią funkcję przechowywania biurowej dokumentacji. Artystyczny charakter przestrzeni podkreśla polska sztuka, reprezentowana przez obrazy Katarzyny Czajki i grafiki Anety Klejnowskiej.

Przeczytaj też:  Rodzinny dom w Tarnowie pełen kolorów i dzieł sztuki

Fot. Yassen Hristov

Stylizacja: Agnieszka Możdzer