Siedziba warszawskiej agencji PR, specjalizującej się w promocji designu i architektury, została celowo umiejscowiona w wyjątkowej lokalizacji. Przy ul. Świętojerskiej 5/7, tuż obok tętniącego życiem Starego Miasta, agencja OKK! PR znajduje się w bliskim sąsiedztwie Instytutu Wzornictwa Przemysłowego. Instytut ten, działający od ponad 70 lat, jest jedną z pierwszych placówek w powojennej Europie promujących wzornictwo i upowszechniających polski design. Wybór siedziby w tym miejscu nie jest przypadkowy, ponieważ agencja ceni sobie specyficzny urok Starego Miasta oraz kunszt lokalnej architektury.

Dla OKK! PR aranżacja przestrzeni ma ogromne znaczenie, co widać w wystroju ich biura. Lokalizacja tuż obok kolorowych kamienic Starówki dodaje charakteru temu miejscu. Przejmującą wizję aranżacyjną biura można interpretować jako odzwierciedlenie związku agencji z dziedziną designu, architektury, wnętrz i marek luksusowych.

Olga Kisiel-Konopka, właścicielka agencji, ma głęboką wiedzę o branży dzięki ponad kilkunastoletniemu doświadczeniu. Jej pasja do świata designu i zdolność dotarcia do odpowiednich odbiorców sprawiły, że agencja zyskała uznanie w branży. Koncentrując się na sektorze designu, architektury i marek luksusowych, OKK! PR buduje relacje z cenionymi projektantami, architektami, producentami i deweloperami. Agencja angażuje się we wprowadzanie na rynek oraz repozycjonowanie marek, opierając się na zrozumieniu, pasji i entuzjazmie dla rzemiosła, innowacji i doskonale zaprojektowanych przestrzeni.

W roku bieżącym OKK! PR dołączyła do Stowarzyszenia Agencji Public Relations (SAPR), a Olga Kisiel-Konopka od wielu lat jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Public Relations (PSPR). To potwierdzenie ich zaangażowania w rozwój branży oraz umiejętność budowania wartościowych relacji z prasą branżową i stowarzyszeniami architektów.

Przestrzeń do wymiany pomysłów

Podjęcie decyzji o rozszerzeniu powierzchni biurowej przez właścicielkę i dyrektorkę zarządzającą agencji OKK! PR było nie tylko krokiem ku nowym możliwościom, ale również szansą na stworzenie wyjątkowego miejsca do pracy i spotkań z klientami. Nowe biuro o powierzchni około 130 mkw. zostało umiejętnie połączone z unikalną lokalizacją na Starym Mieście oraz zachowaniem poszanowania dla historycznej tkanki miejsca w aranżacji wnętrz.

Organizacja przestrzeni na zasadzie open space sprawia, że biuro tworzy jednolitą aranżacyjnie strefę. Wysokie sufity, wykończone białą cegłą ściany oraz duże okna nadają lekkość i przestronność pomieszczeniom, co sprzyja swobodzie twórczej. Przez okna otwiera się widok na otaczającą zieleń, dostarczając naturalnego światła i pozwala na chwilę wytchnienia. Obecność roślin, dostarczonych przez rodzinny zakład ogrodniczy Tomaszewski z ponad stuletnią tradycją, dodaje temu miejscu przyjemnego kontaktu z naturą.

Pomimo otwartej przestrzeni, projekt biura został zaplanowany tak, aby każdy pracownik mógł cieszyć się odrobiną intymności. Wybór mebli od firmy Profim, polskiego producenta od 30 lat specjalizującego się w krzesłach i fotelach biurowych, zapewnia komfortową pracę. Krzesła obrotowe ElliePro łączą w sobie wygodę domowego fotela z ergonomicznymi i funkcjonalnymi elementami mebli biurowych. Modele z linii AccisPro cechuje nowoczesny design i lekkość formy, zgodne z koncepcją „aktywnego siedzenia”, czyli dostosowywania się siedziska i oparcia do ruchów ciała użytkownika. Biuro korzysta również z krzeseł z kolekcji Normo autorstwa Maji Ganszyniec oraz fotela Chic Air stworzonego przez Christophe’a Pilleta, oba pochodzące z oferty marki Profim.

Strefy do pracy indywidualnej i zespołowej

W otwartym planie biura wyraźnie wydzielono różne strefy, z myślą o funkcjonalności i komforcie pracy. Oprócz stanowisk pracy istnieją także przestrzenie do indywidualnej i zespołowej pracy, strefa lounge oraz cztery oddzielone szklanymi ścianami pomieszczenia.

Pierwsza z wydzielonych przestrzeni to sala konferencyjna, wyposażona w duży stół, przeznaczona do ważnych spotkań biznesowych. W tej przestrzeni dominują meble od marki BoConcept. Kolejne pomieszczenie przeznaczone jest dla zarządu firmy, trzecie dla pracowników, zapewniając komfortowe miejsce do kameralnych spotkań dzięki fotelom Fulu od marki Nobonobo. Ostatnia z przestrzeni pełni funkcję stanowiska do cichej pracy. Dodatkowo, biuro zawiera otwartą kuchnię i jadalnię z wykorzystaniem stołu od Fameg.

W ramach otwartej przestrzeni stworzono także kącik do relaksu i spotkań mniej formalnych. Centralnym elementem tego obszaru jest sofa modułowa Miu Magic System od marki MiuForm, wyposażona w ruchome oparcia. Jej organiczne kształty współgrają z naturalnym klimatem, tworzonym przez obecność roślin. W tym obszarze znalazły się również fotel Kanu od Marbet Style, zaprojektowany przez Tomka Augustyniaka z giętej sklejki, oraz ręcznie wykonany stolik Expose od BoConcept. Regały Nomad System od MiuForm pełnią funkcję przechowywania biurowej dokumentacji. Artystyczny charakter przestrzeni podkreśla polska sztuka, reprezentowana przez obrazy Katarzyny Czajki i grafiki Anety Klejnowskiej.

Fot. Yassen Hristov

Stylizacja: Agnieszka Możdzer