Grupa Lingaro od 2008 roku zyskuje uznanie klientów oraz międzynarodowych instytucji badawczych i doradczych dzięki innowacyjności, doskonałym technologiom i konsekwentnemu dostarczaniu usług transmisji danych najwyższej jakości. Jako kompleksowy partner dla globalnych marek i przedsiębiorstw, Lingaro towarzyszy klientom na całej ich drodze związaną z danymi – począwszy od strategii, poprzez rozwój, aż po operacje i wdrożenie, wspierając pełne wykorzystanie wartości posiadanych danych. To nowoczesne podejście i charakter firmy doskonale odzwierciedla się w projektowanej siedzibie przy ulicy Puławskiej w Warszawie, której koncepcję przygotowała renomowana pracownia projektowa BIT CREATIVE.

Nowoczesna siedziba

Przestrzeń biurowa nowej siedziby Lingaro w Warszawie obejmuje ponad 3000 mkw. na dwóch kondygnacjach. Na pierwszej kondygnacji, o powierzchni 1053,20 mkw., znajdują się przestronne pomieszczenia socjalne z aneksem kuchennym (68 mkw.), 7 nowoczesnych salek konferencyjnych (o powierzchni od 10 do 41 mkw.) oraz funkcjonalne strefy do pracy w otwartym planie. Druga kondygnacja, o powierzchni 2048,22 mkw., obejmuje obszerną przestrzeń socjalną z aneksem kuchennym (157,47 mkw.), coffee point, game room z aneksem kuchennym (46 mkw.), 17 nowoczesnych sal konferencyjnych o zróżnicowanych rozmiarach (od 10 do 100 mkw.), pokój pracy kreatywnej (30 mkw.), 3 pomieszczenia do pracy indywidualnej, wydzielone obszary open space oraz strefę chilloutu. Imponujący metraż zapewnia pracownikom swobodę i komfort, jednocześnie odzwierciedlając pozycję Lingaro na globalnym rynku, zapewniając przyjazne i nowoczesne warunki pracy.

Głównym założeniem projektowym było stworzenie biura przyjaznego pracownikom o domowej atmosferze z akcentami firmowymi, uwzględniając przy tym istniejące wyposażenie firmy. Pod względem funkcjonalnym inwestorowi zależało, aby przestrzeń była założona na planie otwartym, przy czym przestrzenie miały zostać podzielone na mniejsze, dla maksymalnie 18 pracowników. Ważnym aspektem było również rozplanowanie różnorodnych miejsc do pracy zespołowej i indywidualnej oraz licznych sal konferencyjnych – mówi arch. Barnaba Grzelecki, właściciel pracowni BIT CREATIVE.

Przestrzeń biurowa – koncepcja i funkcjonalność

Transparentny, ergonomiczny i sprzyjający zarówno pracy indywidualnej, jak i zespołowej, podział przestrzeni stanowił pierwsze wyzwanie, przed którym stanęli architekci z pracowni BIT CREATIVE. Zadaniem było stworzenie wydzielonych pomieszczeń, które nie tylko będą łączyły się w spójną całość, lecz także wyróżniały się unikalnością, odzwierciedlającą misję firmy, jej globalny zasięg działalności oraz charakter świadczonych usług.

Sale konferencyjne

Koncepcją przewodnią dla sal konferencyjnych stały się miasta, w których mieszczą się główne oddziały Grupy Lingaro. Sale konferencyjne w strefie recepcji utrzymano w stonowanych barwach, podczas gdy te dostępne dla pracowników zaskakują intensywną kolorystyką. Każda sala posiada swój unikalny kolor, wyraźnie podkreślony na suficie. Przykładem najbardziej kolorowej sali jest „Mexico City”, gdzie postać Fridy Khalo dominuje na seledynowej ścianie.

Game room

W game roomie dominują firmowe barwy – odcienie fioletu i granatu. Sufit, wykonany z czarnych, szarych i białych płyt, nawiązuje do tematyki pomieszczenia, przypominając szachownicę lub piksele na monitorze. Dodatkowo, elementy takie jak tapeta z uniwersum cyberpunk, neonowy napis „Game over” i ścienna dekoracja w formie pikseli, pełniącej również funkcję akustyczną, wzmacniają nastrój. Pomieszczenie oferuje bogatą rozrywkę, w tym konsolę do gier, maszynę typu arcade, ping-pong oraz w pełni wyposażony aneks kuchenny i strefy relaksu.

Pomieszczenie socjalne

Wielofunkcyjne pomieszczenie socjalne, umieszczone w narożniku budynku, zostało podzielone na różne strefy. Część wypoczynkowa, wyposażona w miękkie, wygodne meble, oddzielona jest od pozostałych przestrzeni mobilnymi przepierzeniami. To miejsce oferuje widok na tętniące życiem miasto lub możliwość zagrania w planszówki. W strefie jadalnianej znajdują się długie stoły dla większych grup pracowników, a także pojedyncze stoliki oraz wysokie stoły przy elewacji i kuchennym barze. Sala wyposażona jest w system nagłośnienia i dwa monitory umożliwiające grupowe prezentacje.

Wyjątkowe sufity

W każdym z pomieszczeń szczególną uwagę przyciągają sufity. W recepcji zastosowano sufit listwowy w kształcie koła z perforowaną ramą, z której zwisa bujna zieleń. W game roomie stworzono efektowny motyw mozaiki, wykorzystując standardowy sufit modułowy w trzech różnych kolorach. Natomiast w strefach chilloutu zdecydowano się na ciepły materiał w postaci wysp z wełny drzewnej w naturalnym kolorze.

Projekt, pomimo ograniczonego budżetu, jest bardzo bogaty w detale i nietuzinkowe rozwiązania. Każda przestań jest wyjątkowa i wyróżnia się na tle pozostałych – podsumowuje arch. Barnaba Grzelecki.

Inwestor: Lingaro Sp. z. o.o.

Lokalizacja: Warszawa, ul. Puławska 180

Projekt: BIT CREATIVE w składzie: arch. Barnaba Grzelecki, arch. Jakub Bubel, arch. Malwina Klimowicz

Zdjęcia: Fotomohito

O PRACOWNI BIG CREATIVE:

Pracownia projektowa BIT CREATIVE specjalizuje się w planowaniu przestrzeni i aranżacji wnętrz dla klientów korporacyjnych. Oferuje szeroki zakres usług związanych z relokacją, a także rearanżacją siedzib firm. To zespół profesjonalnych architektów i designerów, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w aranżowaniu powierzchni komercyjnych. Pracownia została założona przez Barnabę Grzeleckiego w 2017 roku.

www.bitcreative.info