Zauważyliśmy po swoich mieszkaniach oraz po mieszkaniach swoich znajomych, że są one coraz piękniejsze. Wiele osób dokłada wszelkich starań, aby zadbać o każdy szczegół. Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się salon w stylu skandynawskim. Co wiemy o tym stylu? O tym już za moment.

Mieszkanie idealne – czy jest to możliwe?

Wiele osób ma imponujący budżet, ale pomimo to nie potrafi sobie poradzić z urządzeniem mieszkania. Problemem wielu Polaków jest wciąż to, że stawiamy na zbyt dużą ilość ozdób. W ten sposób skutecznie przytłaczamy swoje wnętrze, mamy więcej pracy związanej bezpośrednio z odkurzaniem, a do tego nasze mieszkanie przestaje być funkcjonalne. Aby uzyskać prawie idealny efekt w swoim mieszkaniu, to musimy poznać podstawowe zasady urządzania. Do tego sprawdzi się idealnie dostęp do Internetu oraz śledzenie wielu blogów zajmujących się aranżacją wnętrz. Możemy co nieco podpatrzeć oraz zainspirować się.

Obecnie bardzo dużą popularnością cieszy się salon w stylu skandynawskim. Czym się charakteryzuje? Jakie niesie za sobą zalety?

To nie tylko szarość oraz minimalizm

Mogłoby się wydawać, że każda przestrzeń, która jest utrzymana w tonacjach szarości, z meblami drewnianymi oraz paroma dodatkami designerskimi to już wspomniany styl skandynawski. Jednak nie do końca. Styl skandynawski to w rzeczywistości o wiele, wiele więcej. Jego cech oraz wyznaczników jest cała masa.

Na pewno styl skandynawski charakteryzuje się jasną oraz mocno ograniczoną kolorystyką. Mowa tutaj o takich kolorach jak: odcienie szarości, biel, ecru, a także odcienie błękitu oraz wrzosu. W stylu skandynawskim są wybierane wyłącznie materiały naturalne. Należy wymienić len, jutę, wełnę, wiklinę, kamień czy też drewno. Wiadomo, że wystrój skandynawski charakteryzuje się lekkością oraz czystością form. W stylu skandynawskim wiele elementów jest wykonywanych ręcznie. Wiele osób decyduje się na samodzielne wykonanie mebli z palet czy też ze skrzyń drewnianych.

Wśród zalet tego stylu możemy także wymienić funkcjonalność rozwiązań, które zapewniają komfort maksymalny. Mamy także tutaj do czynienia z brakiem okiennych ozdób. W stylu skandynawskim nie doświadczymy firanek czy też zasłon. Dla osób preferujących styl skandynawski bardzo ważna jest także ekologia. Wykorzystują w związku z tym rozwiązania, które respektują dbałość o naturalne środowisko.

Styl skandynawski to także świeżość, harmonia, ciepła atmosfera, przyjazna atmosfera oraz także przemyślany eklektyzm, który jest wyrazem połączenia tradycji razem z nowoczesnością.