Twoje dziecko rośnie jak na drożdżach? Nie mieści się już w łóżeczku dziecięcym? Pora na trudną decyzję. Musimy bowiem wybrać odpowiednie łóżko dla dziecka. Na dodatek oferta Ikea łóżka dla dziecka to bardzo duży wybór.

Ikea łóżko dla dzieci – na jakie łóżko postawić?

Okazuje się, że wybór dla nieco starszego dziecka łóżka nie jest nic prostszy od wyboru dziecięcego łóżeczka. Ikea łóżko dla dziecka to zarówno łóżka pojedyncze bez barierek, jak i także z barierkami. Świetnie, jeśli łóżko przez nas wybrane miałoby szufladę, w której możemy przechowywać pościel. Musimy jednak pamiętać, że kupując takie łóżko, wybrać musimy także dla dziecka dobry materac. Materac nie może być ani za miękki, ani też za twardy. Jeśli łóżko chcemy postawić bezpośrednio przy ścianie, to wybierzmy model z dodatkowym oparciem. Gdyby dziecko opierało się cały czas o ścianę, to może nam zmarznąć.

Ikea łóżko rosnące z dzieckiem

Tego rodzaju łóżko to nie tylko oszczędność i wygoda, ale także ochrona środowiska. Dawniej łóżeczka budowano z myślą o małych dzieciach, trudno je było przeznaczyć na przykład dla gości, kiedy już nie było potrzebne. Dlatego regulowana długość to świetne rozwiązanie na lata.

Łóżka rosnące z dzieckiem mają prostą konstrukcję, a do jego obsługi wystarczy jedynie śrubokręt. Ogólna zasada jest taka, że jedna część jest wysuwana, a wszystkie mechanizmy działają na bazie szyn, nakładających się paneli czy teleskopu.

W IKEA na tej zasadzie działa łóżko LEKSVIK. Jedna połowa ramy ma szersze rozstawienie niż druga połowa, dzięki czemu ta mniejsza łatwo mieści się w drugiej. W ten sposób można łatwo regulować długość całego łóżka. Ikea LEKSVIK to najbardziej znany model łóżeczka, które „rośnie” razem z dzieckiem.

Ikea łóżko piętrowe dla dziecka

Oczywiście marzeniem wielu dzieci, jak i także hitem od dobrych kilku lat są piętrowe łóżka. W sklepie Ikea takie propozycje również znajdziemy w ofercie. Okazuje się, że gdy jesteśmy rodzicem jedynaka, to wcale nie musimy rezygnować z takiego rozwiązania. W Ikei znajdziemy bowiem pojedyncze piętrowe łóżka. Bezpośrednio pod nim mamy przestrzeń, gdzie umieścić możemy szafki czy też biurko. Sprawdza się to doskonale, kiedy nasze dziecko jest posiadaczem małego pokoju. Nie martwy się. Takie rozwiązanie również się prezentuje bardzo ładnie.

W ofercie łóżek piętrowych IKEA na szczególną uwagę zasługuje model KURA. Jest to łóżko, które spełnia trzy funkcje: spania, zabawy oraz kryjówki. To rozwiązanie, które kochają wszystkie dzieci. Jego największą zaletą jest możliwość używania łóżka na dwa sposoby. Dzieci powyżej 6 roku życia mogą spać na antresoli — ograniczenie wprowadzono z uwagi na ryzyko obrażeń na skutek wypadnięcia. Maksymalna grubość materaca powinna wtedy wynosić 12,7 cm, tak aby nie przekraczał on znaku bezpieczeństwa na/przy górnej części drabinki. Przy takim ustawieniu łóżka można je połączyć z baldachimem KURA, które świetnie zasłoni znajdującą się pod łóżkiem kryjówkę. Z kolei odwrócone do góry nogami łóżko zmienia się szybko z wysokie na niskie. W komplecie otrzymujemy dno łóżka z listew.

Wersalki dla dzieci

Co ciekawe rodzice decydują się często na wersalki klasyczne dla dzieci. Zaletą jest bardzo proste rozkładanie łóżka oraz do tego możliwość schowania pościeli do schowka, który jest wbudowany. Poza tym dziecku możemy kupić także pojedynczy tapczan, rozkładany fotelik lub też mały narożnik. Wszystko w rzeczywistości zależy od tego ile mamy miejsca w pokoju.

Musimy także pamiętać, że dzieci w przedszkolnym się często identyfikują z postaciami z bajem. Mają swoje pierwsze zainteresowania oraz można je wziąć pod uwagę przy wyborze łóżka. Tak naprawdę mamy teraz dostępne meble służące do sprania w kształcie łodzi, domku dla lalek z baldachimem czy też w kształcie samochodzików. Warto na zakupy do Ikei wziąć dziecko, a samo nam wskaże, które modele mu się podobają, a z których raczej do końca zadowolony by nie był. W Ikei przy okazji możemy zakupić pościel, ozdobne poduszki czy też więcej bardzo ciekawych akcesoriów. Gdy nie mamy dużego budżetu, to radzimy omijać dział z zabawkami. Możemy się pozbyć nawet ostatniej złotówki. Co jak co, ale dzieci mają siłę perswazji.

Ikea łóżeczko dla dziecka

Mimo że w artykule skupiliśmy się na łóżkach dla starszych dzieci, to nie możemy tu nie wspomnieć o łóżeczkach dziecięcych IKEA.

Ciekawą propozycją z asortymentu szwedzkiej sieciówki jest łóżko dziecięce SUNDVIK. Jego podstawę można zamontować na dwóch różnych wysokościach. Gdy dziecko jest już na tyle duże, że może samo wchodzić/wychodzić z łóżeczka, to jeden jego bok można usunąć. Zamiast niego można zamontować barierkę ochronną, która chronić będzie dziecko przed spadaniem z łóżka, zarówno w dzień, jak i w nocy.

W łóżeczku STUVA dziecko będzie spać bezpiecznie i wygodnie, ponieważ trwałe materiały jego podstawy zostały przetestowane w taki sposób, aby zapewnić wsparcie, którego potrzebuje ciało maluszka. Ponadto podstawa łóżeczka jest dobrze wentylowana dla zapewnienia odpowiedniej cyrkulacji powietrza, co zapewnia przyjemny klimat do spania.