Zlewy stalowe to klasyczne rozwiązanie dla kuchni zaaranżowanych w każdym stylu. Chociaż dużą popularnością cieszą się obecnie zlewozmywaki granitowe, to wciąż wiele osób stawia na tradycyjne wyposażenie w formie modelu ze stali.

Zlewy stalowe to klasyczne rozwiązanie dla kuchni zaaranżowanych w każdym stylu. Chociaż dużą popularnością cieszą się obecnie zlewozmywaki granitowe, to wciąż wiele osób stawia na tradycyjne wyposażenie w formie modelu ze stali. Producenci zlewozmywaków kuchennych oferują nam niezliczoną ilość modeli zróżnicowanych pod względem wyglądu, koloru czy wielkości. Zanim jednak zdecydujemy się na zainwestowanie w konkretny zlew kuchenny, koniecznie powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii.

Uniwersalność stali

Jeszcze kilkanaście lat temu zlewy kuchenne wykonane ze stali uważane były za wyposażenie niskiej jakości. Wraz z biegiem lat i rozwojem innowacyjnych rozwiązań zlewy stalowe zyskały nowe życie. Przede wszystkim warto zaznaczyć, że zlewozmywaki metalowe cechują się wysokim stopniem wytrzymałości. Najlepiej jest się zdecydować na zlewozmywak wykonany ze stali szlachetnej o grubości 3 mm. Wybór tego rodzaju materiału sprawia, że zlew kuchenny jest odporny na uszkodzenia mechaniczne – np. zarysowania, stłuczenia, obicia bądź wgniecenia.

Solidność materiału powoduje, że zlewozmywak stalowy przez długie lata zachowuje swój nienaganny oraz estetyczny wygląd. Istotne znaczenie ma także wytrzymałość stali nawet na najtrudniejsze użytkowanie, bowiem zlew kuchenny bez problemu radzi sobie z plamiącymi substancjami. Dodatkowo bardzo dobrze znosi nieustanny kontakt z wodą czy częste mycie różnego typu środkami do pielęgnacji.

Duży wybór modeli zlewozmywaków stalowych

Dużym atutem zlewozmywaków wykonanych ze stali jest niezwykła łatwość czyszczenia. Wystarczy regularna pielęgnacja najpopularniejszymi środkami do pielęgnacji. Stal nie chłonie żadnych cieczy, dlatego też nawet w przypadku kolorowych substancji na powierzchni zlewozmywaka stalowego nie pojawiają się żadne zaplamienia.

Decydując się na zakup zlewu kuchennego ze stało, musimy koniecznie wziąć kilka kwestii pod uwagę. Przede wszystkim należy przemyśleć wielkość wyposażenia i dobrać ją do zapotrzebowania. Do wyboru mamy zlewozmywaki narożne, jednokomorowe, dwukomorowe lub półtorakomorowe. Ważny jest także kolor zlewu, który powinien współgrać z pozostałym wyposażeniem kuchni. Dobierając do zlewozmywaka baterie kuchenne stojące, także musimy zwrócić na ich barwę czy styl wykonania. Jedynie pasujące do siebie poszczególne elementy sprawią, że w kuchni będzie panować harmonia. W przypadku większych kuchni czy braku zmywarki warto wybrać zlew kuchenny dwukomorowy, natomiast zlew jednokomorowy sprawdzi się w kuchniach małych lub pomieszczeniach ze zmywarką.