Pralki, które można dziś kupić, mają coraz nowocześniejszy wygląd. Producenci pracują również nad tym, aby jak najlepiej usprawnić proces prania. Dzięki temu zużywamy mniej wody, co przekłada się na oszczędność, ponadto ubrania mniej się niszczą. Jedną z najnowszych funkcji nowoczesnej pralki jest wykorzystanie pary wodnej. Posiadają ją m.in. pralki Beko — poznaj opinie na ich temat.

Funkcja SteamCure — co to jest?

Zacznijmy od tego, za co odpowiada funkcja SteamCure. Jest to funkcja wydzielania pary, która może być aktywowana zarówno na początku, jak i na końcu prania. W obu przypadkach para powstanie w dnie bębna i zostanie rozprowadzona w jego obrębie.

SteamCure daje inne korzyści w zależności od tego, kiedy zostanie aktywowany. Jeśli aktywujemy ja na początku prania (tzw. Pre Wash), zabrudzenia na ubraniach zostają dodatkowo zmiękczone, co ułatwia ich późniejsze usunięcie. Użycie tej funkcji już po praniu (tzw. After Wash) spowoduje, że pralka zmiękczy ubrania i zmniejszy zagniecenia, co ułatwia późniejsze prasowanie.

Pralki Beko z funkcją SteamCure — zalety
  • niektóre ubrania można założyć zaraz po wysuszeniu;
  • SteamCure ułatwia utrzymanie pralki w czystości i dba o jej „higienę” – korzystanie z pary wodnej eliminuje złogi detergentu oraz skupiska bakterii;
  • ubrania, które zostały potraktowane parą, zostają odświeżone, co ułatwia eliminowanie nieprzyjemnych zapachów;
  • nie trzeba się obawiać, że SteamCure uszkodzi delikatne tkaniny, ponieważ przepuszczanie pary przez ciuchy nie jest mocno inwazyjne, a nawet — wręcz przeciwnie. Ubrania, do których pielęgnacji używa się pary wodnej, na dłużej zostają w szafach swoich właścicieli.

Pralki Beko z funkcją SteamCure — przydatne informacje

Pralka automatyczna MWTE9634XCW - Beko
Pralki Beko – opinie

Podczas wytwarzania pary i przepuszczania jej przez ubrania nie dodaje się żadnych detergentów. Podgrzana do temperatury wrzenia woda wystarcza, by rozmiękczyć zabrudzenia i wygładzić tkaniny.

Pralki Beko z funkcją SteamCure posiadają 3 dodatkowe programy parowe. W przypadku prania od początku można skorzystać z BabyProtect+ (rozbijanie zanieczyszczeń oraz neutralizacja alergenów i drobnoustrojów), a włączając parownik na końcu — z programów Koszule (który zmniejsza zagniecenia) oraz Kołdry Puchowe (który rozbija zbity po praniu pierz i zmiękcza tkaniny). To naprawdę ułatwia życie.

Pralki Beko z funkcją SteamCure — cena i opinie

Za pralkę Beko z funkcją SteamCure trzeba zapłacić ok. 1500 zł. Nie jest to mało, ale biorąc pod uwagę jej zalety, ta cena nie wydaje się już tak duża. I nie chodzi tu jedynie o oszczędność wody i prądu. Pralki Beko z funkcją SteamCure zapewniają również dużo większy komfort użytkowania, lepszą jakość prania i oszczędność czasu poświęcanego na prasowanie.