W obliczu rosnącego zagrożenia ze strony bakterii, wirusów i grzybów, ochrona przed tymi patogenami staje się priorytetem. Lena Lighting przedstawia serię produktów UV-C Sterilon, które skutecznie eliminują szkodliwe mikroorganizmy, nawet na dużych powierzchniach.

UV-C Sterilon to innowacyjne urządzenia, które pomagają w zwalczaniu bakterii, wirusów i grzybów obecnych na różnych powierzchniach, takich jak urządzenia, meble, ściany czy podłogi. Wykorzystując światło ultrafioletowe, UV-C Sterilon skutecznie niszczy DNA lub RNA wszelkich mikroorganizmów poddanych naświetleniu.

Lena Lighting oferuje różne modele urządzeń UV-C Sterilon, w tym także wielofunkcyjne, łączące oświetlenie z dezynfekcją pomieszczeń. Przykładem takiego produktu jest lampa UV-C Sterilon Square, która umożliwia indywidualne podłączenie i sterowanie modułami LED i UV-C.

Nagrodzony Red Dot Design Award 2022, przepływowy UV-C Sterilon Flow, poddaje powietrze wymuszonej cyrkulacji, dezynfekując je wewnątrz urządzenia przed wypuszczeniem na zewnątrz. Osłonięcie światła UV-C umożliwia korzystanie z UV-C Sterilon Flow w obecności ludzi, zapewniając wysoki poziom sterylności wszystkich elementów wnętrza.

Dostępne są również modele umożliwiające bezpośrednią dezynfekcję powierzchni poprzez naświetlanie.

Lampy do dezynfekcji doskonale sprawdzą się zarówno z małych, jak i dużych pomieszczeniach – badania wskazują, że jedno urządzenie jest w stanie zabić do 99,5% mikroorganizmów, które pojawią się we wnętrzu. To niezwykle ważne, szczególnie w kontekście zdrowia układu oddechowego, któremu poświęcony był tegoroczny, 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Produkty te stały się bardzo popularne za granicą. Mamy nadzieję, że już niebawem UV-C Sterilon pojawi się w kolejnych placówkach medycznych, edukacyjnych oraz prywatnych w Polsce. – mówi Magdalena Chojnacka, Marketing Manager w Lena Lighting.

UV-C Sterilon doskonale sprawdzi się w miejscach o intensywnym ruchu, takich jak szkoły, placówki służby zdrowia, obiekty użyteczności publicznej czy miejsca rozrywki. Cicha praca lampy przekłada się na znaczny komfort użytkowników.