Nowoczesny, spersonalizowany dom o powierzchni 200 metrów kwadratowych, zaprojektowany przez architektkę Agnieszkę Musiał-Chmielnik, zachwyca swoją subtelną elegancją i przytulnym stylem. Nie brakuje w nim także wyrafinowanych detali, gdzie każdy element, od gałek i haczyków po meble i okładziny ścienne, ma znaczenie równie istotne jak całość aranżacji. Choć projekt łączy dwie pozornie różne konwencje – nowoczesny klasyczny oraz styl śródziemnomorski, to każdy detal jest przemyślany, eliminując potencjalne aranżacyjne błędy.

Elegancja i najwyższa jakość

Inwestorzy priorytetowo traktowali wysoką jakość materiałów, niezakłócając swej wizji. W rezultacie wnętrza nie ograniczają się jednoznacznie do jednego stylu. Poprzez zastosowanie mosiężnych dekoracji, sztukaterii, kwarcytu oraz welurowych tkanin, aranżacja oscyluje pomiędzy stylem nowoczesnego klasycyzmu a ciepłym stylem śródziemnomorskim. Ten ostatni nawiązuje do hiszpańskich i portugalskich wnętrz, gdzie drewno współgra z kamieniem, różnorodnymi tkaninami i różnymi wzorami – wyjaśnia projektantka wnętrz, Agnieszka Musiał-Chmielnik, właścicielka Musiał Studio i Ambasadorka marki Geberit.

Sam projektant również nie idzie na kompromisy, harmonijnie łącząc dwie pozornie różne stylistyki. Rezultatem jest wnętrze o eleganckim, a jednocześnie przytulnym charakterze, co wymagało starannego dopracowania rozwiązań estetycznych. Na przykład, zaokrąglone formy drewnianej szafki doskonale współgrają z białą mozaiką w kuchni, a dekoracyjne lampy, przypominające kamienie plażowe, pasują do lekkiego fornirowanego stołu w jadalni. Wnętrze pełne jest takich subtelnych, harmonijnych detali. Zastosowano różne tekstury, faktury i wzory inspirowane regionem Morza Śródziemnego, które zostały wkomponowane w eleganckie, zaokrąglone formy charakterystyczne dla stylu nowoczesnego klasycyzmu, a wszystko to okraszone zostało złotem i mosiądzem.

Unikalne aranżacje poszczególnych pomieszczeń

Parter domu tworzy otwartą przestrzeń dzienną, z podziałem na dwie niezależne części – kuchnię i salon. Dzięki temu, aneks kuchenny z jadalnią pozostają połączone z przestrzenią wypoczynku, jednak zachowują swoją indywidualność, co pozwala na pełne wykorzystanie ich funkcji. Biała kuchnia emanuje elegancją i nie przytłacza wnętrza. Drewniana szafka nadaje jej ciepła, a funkcjonalna wyspa, wykonana z naturalnego kwarcytu, wyraźnie oznacza granicę między miejscem przygotowywania posiłków a jadalnią. W tym ostatnim miejscu, znajduje się nowoczesny stół o okrągłym blacie, który jest otoczony różnymi rodzajami krzeseł, w tym eleganckimi, tapicerowanymi w szarym welurze i lekkimi w formie, z wyrazistymi giętymi elementami oraz plecionkami w stylu wiedeńskim na siedziskach i oparciach.

Na przeciwnym końcu otwartej przestrzeni znajduje się salon, zaprojektowany z myślą o relaksie. Centralnym elementem jest tu wygodna sofa w kolorze grafitu, którą uzupełnia stolik kawowy oraz dekoracyjna regał, oba z mosiężnymi akcentami, współgrające z oświetleniem. Meble drewniane o klasycznych formach, jak niewielkie biuro i stojący na nóżkach stolik RTV, podkreślają elegancki charakter pomieszczenia. W przeciwnym narożniku znajduje się ściana telewizyjna z kominkiem, pokryta tynkiem strukturalnym imitującym piaskowiec, co wprowadza ciepły, przytulny klimat.

Wyjątkowa sypialnia główna

Główna sypialnia, znana również jako master bedroom, jest zaaranżowana jako przestrzeń wielofunkcyjna i łączy się bezpośrednio z oddzielną łazienką i garderobą. Beżowe łóżko jest obrócone w kierunku wysokiej zabudowy z lustrzanymi frontami, która pomysłowo maskuje drzwi prowadzące do tych pomieszczeń. W sypialni znalazło się również miejsce na elegancką toaletkę z ozdobionym lustrem. Głównym akcentem stylistycznym jest mural zdobiący całą ścianę nad łóżkiem, który przyciąga uwagę dzięki swoim subtelnie stonowanym kolorom.

Dbałość o szczegóły

Łazienka główna jest przemyślaną przestrzenią dostosowaną do potrzeb właścicieli i stanowi integralną część master bedroom. Charakteryzuje ją styl śródziemnomorski, odnoszący się do inspiracji muralu w sypialni. Wnętrze jest pełne życia dzięki dynamicznym wzorzystym płytkom na części ścian i na podłodze, które harmonijnie współgrają z białą mozaiką w kształcie marokańskiej koniczyny, podkreślając tym samym klimat wnętrza. Łazienka została podzielona na dwie strefy kąpieli: pierwsza to obszar z wolnostojącą wanną, druga to wygodna kabina typu walk-in. W obszarze prysznica architektka zastosowała odpływ liniowy Geberit CleanLine w kolorze szampańskim, który doskonale współgra ze stylistycznymi elementami mosiężnej armatury.

Jednym z najważniejszych aspektów tego projektu jest szczególna uwaga poświęcona detalom aranżacyjnym. Dbałość ta wyraża się w wyborze wyposażenia, a architektka postawiła na produkty z oferty Geberit. Obok miski WC i bidetu z serii Geberit ONE, zamontowanych na stelażach podtynkowych Duofix, można zauważyć także przycisk Sigma50. Jego wyjątkowy design oraz możliwość personalizacji przyciągają uwagę w obu łazienkach.

Przyciski Sigma50 pozwalają podkreślić charakter każdej łazienki i podkreślają znaczenie dbałości o każdy szczegół w aranżacji. Na przykład w łazience głównej powierzchnia przycisku została pokryta białym spiekiem, co podkreśla mosiężny przycisk, doskonale pasujący do odpływu liniowego (również z oferty Geberit) oraz armatury. Natomiast w toalecie na niższym poziomie powierzchnia przycisku jest wtapiana w ścianę, wykończoną oliwkową płytą, co pozwala na wyeksponowanie mosiężnych elementów, harmonijnie współgrających z innymi złotymi akcentami – wyjaśnia projektantka.

Starannie przemyślane detale można zauważyć również w łazience dziecięcej, gdzie panuje bardziej nowoczesny i dynamiczny charakter. Okładziny terazzo zostały tu zestawione z płytkami w kształcie cegiełek, uzupełnionymi czarnymi i miedzianymi akcentami. W strefie WC komfort i wygodę zapewnia seria Geberit Acanto. Zarówno miska WC, jak i bidet z tej serii zamontowane są na stelażach podtynkowych Geberit. Jednak to przycisk Geberit Sigma01 przyciąga uwagę swoją niezwykłą efektownością. Całość, skompletowana z oferty jednego producenta, stanowi gwarancję trwałości i bezpieczeństwa użytkowania przez długie lata.

Projekt: Agnieszka Musiał-Chmielnik

Zdjęcia: Łukasz Zandecki

Stylizacja: Aleksandra Tefelska

Partner sesji: Geberit