Urządzasz mieszkanie? Dom? A może tworzysz rozwiązania do biura w modelu home office? Jednym z ważniejszych elementów aranżacji jest oświetlenie. Niestety dobre rozwiązania dzisiaj kosztują, a nie każdy z nas dysponuje gotówką, która pozwalałaby na zakup wymarzonych rozwiązań. Z pomocą przychodzą zakupy na raty.

Lampy na raty online — postaw na dobre rozwiązania 

Przyzwyczailiśmy się, że na raty kupujemy nieruchomości, spora część z nas w podobny sposób finansuje zakup sprzętu AGD czy RTV. Nie brakuje także osób, które chętnie korzystają z odroczonych płatności przy mniejszych zakupach. Umowy pożyczki dzisiaj cieszą się zainteresowaniem także w przypadku zakupu elementów wyposażenia przestrzeni. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby z takiego rozwiązania skorzystać przy zakupie lamp. 

Oświetlenie ma ogromne znaczenie dla aranżacji przestrzeni. Z jego pomocą można stworzyć sprzyjające warunki do odpoczynku, jak i odpowiednią przestrzeń do wykonywania różnego rodzaju działań. Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe dają naprawdę dużo ciekawych możliwości tyle tylko, że spora część z nich jest stosunkowo droga. Rozwiązania energooszczędne, pozwalające na optymalizację kosztów zużycia energii przy jednoczesnym efektywnym wykorzystaniu oświetlenia są opłacalne w perspektywie długoterminowej. Koszty zakupu często jednak zniechęcają część klientów. 

Oświetlenie możesz jednak kupić na raty, rozkładając większy wydatek w czasie. Dzięki temu cieszysz się nowoczesnym, efektywnym i skutecznym projektem oświetlenia i jednocześnie świadomie zarządzasz kosztami związanymi z jego zakupem. Jak to wygląda w praktyce?

Kiedy klient otrzyma kwotę pożyczki? Jak długo się czeka na decyzję?

Coraz więcej sklepów z wyposażeniem domu oferuje elektroniczny formularz wniosku kredytowego na swojej stronie zakupowej. Chodzi tutaj przede wszystkim o uproszczenie wykonywania czynności faktycznych związanych z ubieganiem się o taką formę finansowania.

  • Wnioski kredytowe są coraz prostsze i wymagają podania jedynie naprawdę niezbędnych do procesu weryfikacji zdolności kredytowej informacji. 
  • Na wstępną decyzję banku czekamy coraz krócej. W wielu przypadkach tego typu decyzje podejmowane są przez analityków w ciągu kilku-kilkunastu minut, choć w szczególnych przypadkach proces weryfikacji może oczywiście potrwać nieco dłużej. 
  • Proces weryfikacji danych klienta w formie specjalnego przelewu weryfikacyjnego także nie trwa długo, co sprawia, że zakup można finalizować często w mniej niż pół godziny. 

Możliwość zakupu oświetlenia w sklepie poprzez wypełnienie formularza kredytowego, brak konieczności samodzielnego poszukiwania oferty banku, przejrzysta prezentacja kosztów, wysokości pojedynczej raty — to wszystko sprawia, że coraz więcej klientów chętnie korzysta z podobnych rozwiązań. Nie musisz się także martwić, co stanie się, jeśli zamówiony produkt nie spełni twoich oczekiwań. Zgodnie z prawem odstąpienie od umowy pożyczki w przypadku zwrotu produktu natychmiast po zakupie jest możliwe do 14 dni od daty otrzymania towaru. 

Czy istnieje opcja wcześniejszej spłaty pożyczki?

Możliwość wcześniejszej spłaty pożyczki w przypadku kredytu na raty online istnieje właściwie zawsze. Bez problemu możesz dokonać przelewu pozostałej kwoty zobowiązania, co skutkuje zakończeniem umowy kredytowej. W przypadku płatności ratalnej tego typu możliwości zapisane są w umowie, nie masz więc potrzeby ubiegania się o pozwolenie na dokonanie takiej płatności. Wygląda to więc nieco inaczej niż w przypadku umów kredytów hipotecznych.