Płytki heksagon opanowały wnętrza, zdobiąc podłogi w salonach, łazienkach oraz kuchniach. To również ulubiony motyw projektantów, którzy bardzo często sięgają po wzór heksagonu, projektując meble, baterie łazienkowe, grzejniki, wanny oraz wszelkiego rodzaju wnętrzarskie dodatki. Heksagon w branży wnętrzarskiej, która co rusz zaskakuje czymś nowym i jeszcze nieodkrytym, będzie zawsze królować i nigdzie nie wyjdzie z mody. To wzór ponadczasowy, uniwersalny, niebanalny! Czy płytki wyglądające jak plastry miodu pasują do każdego pomieszczenia — zobacz najpiękniejsze płytki heksagon.

Płytki heksagon — skąd wzięły się płytki wyglądające jak plastry miodu?

Płytki, meble oraz dodatki w kształcie heksagonu wzięły się… z natury. To właśnie pszczołom przypisuje się łatkę matek heksagonalnej figury, która zdaniem specjalistów jest konstrukcyjnym arcydziełem, ponieważ pozwala maksymalnie zagospodarować każdy skrawek przestrzeni, przy równoczesnym, jak najlepszym wykorzystaniu dostępnego materiału.

Płytki heksagon na początku pojawiły się w łazienkach, obecnie występują praktycznie w każdej części domu – nawet w pokoju dziecięcym. Mogą przybierać różne rozmiary oraz wzory, począwszy od nieregularnego rysunku drewna, po chropowatą fakturę betonu czy soczyste tonacje czerwieni, turkusu i żółci, dopasowując się tym samym do wielu aranżacji.

Heksagon najczęściej spotyka się w kuchni, w przestrzeni nad blatem, gdzie z powodzeniem zastępuje proste tapety czy modne ostatnio cegły, ale może też znaleźć się w strefie z wyspą, otulając na przykład jej frontalną część. W łazience płytkami heksagon wykłada się całe powierzchnie ścian lub ozdabia jedynie powierzchnię prysznica, lub wokół lustra.

Poza kuchnią oraz łazienką heksagon bardzo często wykorzystuje się w sypialni, ozdabiając przestrzeń za wezgłowiem łóżka. Spektakularną kompozycję można również stworzyć w korytarzu. Dobrym pomysłem jest również zaaranżowanie powierzchni całej ściany w salonie, przez co zyskamy fascynujący efekt 3D, który będzie hipnotyzował każdego, kto na niego spojrzy.

Płytki heksagon — jak wybrać najlepsze?

Płytki na podłogę powinny być trwałe, odporne i wyróżniać się wysoką klasą ścieralności (zwłaszcza w kuchni). Powinny również wykazywać właściwości antypoślizgowe (dotyczy to głównie łazienki) oraz nie poddawać się kaprysom pogody (w przypadku aranżacji powierzchni tarasu). W przypadku płytek ceramicznych warto również zwrócić uwagę na odporność na plamienie, która będzie wskazywać, czy łatwo i szybko będzie można usunąć zabrudzenia.

Jak wykorzystać płytki heksagon? Rozwiązań jest wiele. Mogą stanowić ciekawy patchwork w korytarzu, wyróżniać przestrzeń strefy prysznicowej, czy wydzielać granicę między kuchnią a salonem. Również sposób ich układania daje fenomenalne rezultaty. Z heksagonów można tworzyć tonalne przejścia, kwiaty oraz wzory. Tym, którzy nie mają pomysłu na unikalną koncepcję, proponujemy sprawdzone i popularne rozwiązanie: stylowy miszmasz.

Tag - płytki jak heksagony - Ryneklazienek.pl
Płytki heksagon – plastry miodu

Płytki heksagon w kuchni

Płytki heksagon w kuchni mogą mieć wiele zastosowań. Można je położyć nie tylko na podłodze, ale również nad blatem, czy też nad zlewozmywakiem. Takie nowatorskie rozwiązanie pozwoli na jak najlepsze wykorzystanie przestrzeni w narożniku zabudowy meblowej, stając się funkcjonalnym elementem kuchni, w której metraż na pierwszy rzut oka wydaje się ograniczeniem. Płytki heksagon mogą też pojawić się w nieco subtelniejszej wersji, na przykład na ociekaczu, co będzie – w zależności od użycia – elementem scalającym aranżację lub detalem wyróżniającym się na tle minimalistycznej scenerii.