Zanieczyszczenie powietrza staje się coraz bardziej palącą kwestią, a mieszkańcy miast są szczególnie narażeni na jego negatywne skutki. W odpowiedzi na rosnące potrzeby, na rynku pojawia się coraz więcej modeli oczyszczaczy powietrza, mających na celu poprawę jakości powietrza w pomieszczeniach. Wśród ofert różnych marek na uwagę zasługuje STARKVIND od IKEA, oczyszczacz powietrza wkomponowany w funkcjonalny stolik.

STARKVIND: innowacyjne połączenie funkcji i designu STARKVIND to połączenie stolika i oczyszczacza powietrza od IKEA, gdzie urządzenie jest elegancko zintegrowane z meblem, pozostając niemal niezauważalne na pierwszy rzut oka. Idealnie sprawdzi się jako szafka nocna w sypialni, stolik pomocniczy w salonie czy praktyczny mebel w pokoju dziecka, pod warunkiem, że nic nie blokuje swobodnego przepływu powietrza.

Urządzenie dyskretnie maskuje kabel, który prowadzony jest wzdłuż jednej z nóg, umożliwiając łatwe podłączenie do gniazdka. Blat stolika można podnieść lub zdjąć, co ułatwia czyszczenie lub wymianę filtra. STARKVIND jest wyposażony w filtr cząstek stałych, z opcją dokupienia filtra gazowego, umożliwiającego jednoczesne stosowanie obu filtrów.

Filtr gazowy skutecznie usuwa zanieczyszczenia takie jak formaldehyd oraz inne nieprzyjemne zapachy, np. z kuchni podczas gotowania. Urządzenie jest wyposażone w czujnik PM2,5, który wykrywa cząsteczki o wielkości od 0,1 do 2,5 mikrometra, skutecznie oczyszczając powietrze w pomieszczeniach do 20 metrów kwadratowych. Filtr eliminuje około 99,5% mniejszych cząsteczek, w tym kurz i pyłki.

STARKVIND oferuje 5 poziomów prędkości wentylatora, zapewniając możliwość dostosowania działania urządzenia do indywidualnych potrzeb. Tryb nocny umożliwia ciche oczyszczanie powietrza podczas snu, a funkcja blokady zapobiega przypadkowej zmianie ustawień. Wskaźnik LED informuje o konieczności sprawdzenia lub wymiany filtra, który zaleca się wymieniać co pół roku.

Urządzenie jest kompatybilne z systemem IKEA Home smart.

STARKVIND: szczegóły techniczne i design Projektant: David Wahl

Wymiary: średnica 54 cm, wysokość 55 cm, długość kabla 150 cm.

Materiały użyte w produkcji:

  • blat: sklejka z okleiną dębową, lakier podbarwiony,
  • nogi: lite drewno (brzoza), lakier podbarwiony,
  • elementy konstrukcyjne: tworzywo ABS, stal galwanizowana.

Dostępny w kolorach: ciemnobrązowy i bejcowana okleina dębowa. Cena: 599 zł.

Maksymalna moc: 25 W, poziom hałasu: 24-51 dB, waga netto: 7,8 kg.

Więcej informacji na ikea.pl