Jubileuszowa 25. edycja konkursu Geberit „Projekt Łazienki 2023” stała się wyjątkową okazją do zorganizowania pierwszego w historii zjazdu laureatów poprzednich edycji. Gala wręczenia nagród, która odbyła się 21 czerwca w Pałacu Zamoyskich w Warszawie, zgromadziła laureatów, jurorów, przedstawicieli mediów oraz ekipę Geberit.

Konkurs, organizowany od 25 lat, tradycyjnie kończy się uroczystą galą, jednak w tym roku laureaci poprzednich edycji zostali zaproszeni na wyjątkowe spotkanie. Głównym celem tego wydarzenia było zacieśnienie więzi między laureatami, wymiana doświadczeń oraz integracja środowiska projektantów łazienek. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Aleksandra Kozłowska (KWK Promes), Ewa Pokrzywa, Marcin Gierbienis (Gierbienis + Poklewski), Karol Murlak, Piotr Musiałowski (2PM), Klaudia Gołaszewska (KXM Architekci), Kinga Grzybowska (KXM Architekci), Marek Grodzicki (KXM Architekci), Michał Hondo (KXM Architekci), Stanisław Łakiński, Zuzanna Szpocińska (NM Architekci), Maja Matuszewska, Dominika Bugajska.

Zjazd laureatów, prowadzony przez Justynę Zborowską, sekretarz konkursu, oraz Olgę Kisiel-Konopkę z agencji OKK! PR, rozpoczął się od poczęstunku i części integracyjnej. Każdy z uczestników miał okazję krótko przedstawić się i podzielić się swoimi doświadczeniami związanymi z udziałem w konkursie. Następnie odbyły się warsztaty, w ramach których laureaci zostali podzieleni na zespoły, a ich zadaniem było odpowiedzenie na pytania dotyczące organizacji konkursu oraz zaproponowanie potencjalnej lokalizacji, którą powinna obejmować kolejna edycja konkursu „Projekt Łazienki 2024”.

Program obejmował również sesję zdjęciową wszystkich uczestników, prowadzoną przez znanego artystę fotografika, Bartka Barczyka. Indywidualne i grupowe zdjęcia laureatów oraz zespołów projektowych z pewnością będą cenną pamiątką z tego wyjątkowego spotkania.

Do spotkania dołączyli także przedstawiciele Jury, w tym przewodnicząca, prof. dr hab. inż. arch. Ewa Kuryłowicz, Jacek Tryc – laureat pierwszej edycji konkursu w 1998 roku, oraz gość specjalny, Wojciech Chojna, dawny sekretarz konkursu „Projekt Łazienki”. Jacek Tryc podzielił się swoimi wspomnieniami, opowiadając, jak udział w konkursie wpłynął na jego życie zawodowe.

W duchu sentymentalnych refleksji Wojciech Choina wyraził radość z rozwoju konkursu i wyraził nadzieję na kolejne jubileusze. Po krótkich rozmowach kuluarowych, wręczeniu upominków i toaście, uczestnicy udali się na lunch do restauracji Chianti Kręgliccy, gdzie kontynuowano rozmowy na temat projektowania łazienek.

Całe spotkanie było znakomitą okazją do wspomnień, wymiany doświadczeń oraz zacieśnienia więzi między laureatami. Połączenie jubileuszowej gali z takim wyjątkowym spotkaniem laureatów to niewątpliwie wydarzenie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Videorelacja z wydarzenia dostępna jest pod linkiem: Historia Konkursu Geberit „Projekt Łazienki”