Aranżując pokój dla ucznia, należy zwrócić szczególną uwagę nie tylko na przestrzeń wypoczynkową, ale przede wszystkim na miejsce dedykowane nauce i rozwojowi. Poza klasycznymi meblami, jakie powinny znaleźć się w każdym pokoju, warto wziąć pod uwagę również szereg dodatków, dzięki którym stanie się on jeszcze bardziej użytkowy i komfortowy.

Biurko i krzesło, czyli podstawa dla każdego ucznia

Podstawowym meblem, jaki z pewnością powinien znaleźć się w pokoju młodego człowieka, jest biurko. Dobrze dopasowane względem wieku, wzrostu oraz potrzeb będzie służyło uczniowi przez długi czas. Podczas jego wybierania warto wziąć pod uwagę jego budowę oraz modułowość, gwarantującą możliwość ustawienia wszystkich niezbędnych elementów. Nowoczesne biurka posiadają także przestrzenie na przeprowadzenie kabli oraz montowane zaczepy na nie, dzięki czemu podłączenie ładowarki do laptopa nie będzie stanowiło już wyzwania.

Do biurka dobrze też dobrać odpowiednie krzesło, które nie tylko spełni swoją podstawową funkcję, ale też zapewni uczniowi komfort podczas długich godzin odrabiania lekcji oraz nauki. Najistotniejszymi elementami są w tym przypadku wygodne zagłówki oraz podłokietniki z możliwością dopasowania ich wysokości. W przypadku młodszych dzieci dobrym pomysłem może okazać się także podpórka pod nogi, wspomagająca naukę przybierania prawidłowej postawy podczas siedzenia przy biurku.

Oświetlenie, które umożliwi efektywną naukę

Odpowiednie źródło światła w pokoju ucznia jest niezwykle istotne. Najlepiej zapewni je lampka na biurko dla ucznia, która wspomoże naukę podczas jesiennych popołudni i wieczorów. W ostatnim czasie najpopularniejszymi modelami są lampki ledowe, ładowane za pomocą kabla, które można swobodnie dostosowywać do swoich potrzeb oraz klasyczne modele z żarówkami podłączane do prądu lub na baterie. Zależnie od indywidualnego gustu dostępne są w wielu rozmaitych odcieniach oraz stylach, wśród których każdy z pewnością znajdzie odpowiedni dla siebie.

Ciekawym wyborem dla mola książkowego może być także lampka książkowa, czyli minimalistyczny model z żarówką LED, który zaczepia się na grzbiecie czytanej książki. Dla najmłodszych najbardziej atrakcyjne z pewnością okażą się stojące lampki biurkowe oraz nocne w kształcie ulubionych zwierzątek lub postaci z bajek.

Pomoce naukowe z prawdziwego zdarzenia

Choć mogłoby się wydawać, że dekoracje w pokoju dziecka to przede wszystkim różnego rodzaju plakaty oraz zdobienia, to podczas urządzania miejsca dla ucznia dobrze sięgnąć po nieco inne pomoce. Mogą to być zarówno mapy przedstawiające świat lub konkretne kraje, fiszki do zawieszenia na ścianie oraz bardzo popularne tablice korkowe, na których można zaczepić najważniejsze informacje i wspomóc dziecko w jego dążeniu do zdobywania wiedzy.

Dzieci, które potrzebują wsparcia w organizacji swojego czasu, na pewno chętnie skorzystają także z rozmaitych planerów, czy to w postaci kalendarza książkowego, czy w nieco bardziej przystępnej formie. Taką może być gotowy planer na ścianę z przesuwanymi elementami lub wykonany własnoręcznie z uwzględnieniem najważniejszych punktów dnia.

Artyku sponsorowany