Elektrownia Powiśle to jedno z najatrakcyjniejszych miejsc na warszawskim Powiślu, tworzące kompleks składający się z przestrzeni handlowo-gastronomicznej, luksusowych apartamentów, hotelu oraz biurowców. Budynek, mający swoje korzenie w roku 1904, kiedy to zasilał całą Warszawę energią, dziś prezentuje się w nowoczesnej odsłonie, jednocześnie eksponując historyczne elementy.

Z poszanowaniem historii

Rozpoczęta w 2016 roku rewitalizacja Elektrowni Powiśle była odpowiedzią na wyzwania czasu, jakie stawiają przed zabytkowym obiektem historia, zmienne trendy i potrzeby współczesności. Za projekt architektoniczny odpowiada pracownia APA Wojciechowski Architekci, we współpracy z Belotto Design (projekt wnętrz Beauty Hall) oraz vsf-creative (projekt wnętrz Food Hall oraz przestrzeni eventowej The Market). W trakcie procesu rewitalizacji, z poszanowaniem historii i we współpracy z konserwatorami zabytków, zachowano jak najwięcej pierwotnych cech budynku. Efektem jest harmonijne połączenie nowoczesności z dziedzictwem przeszłości. Elektrownia Powiśle stała się integralną częścią Powiśla, otwartą dla mieszkańców i odwiedzających.

Nagroda MIPIM Awards 2021, zdobyta we wrześniu 2021 roku we francuskim Cannes, to potwierdzenie prestiżu i unikalności projektu. Elektrownia Powiśle wyróżniona została jako najbardziej inspirujący obiekt na rynku nieruchomości na całym świecie.

Świadomie zaprojektowana przestrzeń z wykorzystaniem produktów Geberit

Podczas procesu rewitalizacji, kluczową rolę odegrały produkty Geberit, które doskonale wpisują się w ideę świadomego projektowania przestrzeni łazienkowej. Stelaże podtynkowe Geberit Duofix o uniwersalnym zastosowaniu umożliwiły montaż pisuarów, integrując nowoczesność z funkcjonalnością.

W łazienkach Elektrowni Powiśle znalazły zastosowanie produkty z serii Geberit Modo. Charakteryzują się one nowoczesnym i eleganckim designem, gdzie prostota formy, pozbawiona ozdobników, ułatwia utrzymanie wnętrza w nienagannym porządku. Owa estetyka idealnie współgra z niepowtarzalnym stylem Elektrowni Powiśle, miejscem, które łączy przeszłość z nowoczesnością.