Planujesz zakup lodówki? Rozważ ofertę Bosch. Sprzęty AGD tej marki znane są z doskonałej jakości oraz trwałości i łączą w sobie nowatorskie zastosowania technologiczne z dość atrakcyjną ceną. Sprawdź, które modele szczególnie zasługują na uwagę i jakie opinie posiadają lodówki Bosch.

Lodówki Bosch – zalety i wady

Lodówki Bosch chwalone są za nowoczesny, minimalistyczny design. Do wyboru mamy urządzenia w kolorze białym, czarnym i standardowym inox, do zabudowy i wolnostojące, duże — idealne dla rodzin, i małe, które sprawdzą się w kawalerkach singli.

Jeśli chodzi o wady, to najczęściej wymieniana jest tutaj cena, szczególnie tych najbardziej zaawansowanych technologicznie modeli. Na szczęście produkty starszych serii można kupić w naprawdę atrakcyjnych promocjach i wcale nie różnią się one bardzo od nowszych modeli — Bosch wyposaża swoje lodówki w bardzo zaawansowane systemy, więc nawet starszy sprzęt będzie wystarczający.

Lodówki Bosch – zastosowane technologie

Najczęściej wybierane lodówki Bosch to te z systemem No Frost. Jest to technologia odprowadzania nadmiaru wilgoci i skraplającej się wody w taki sposób, aby na ściankach nie pozostawał szron. To sprawia, że lodówki nie trzeba rozmrażać ani czyścić jej zbyt często. Brak szronu to również mniejsze obciążenie dla lodówki, więc zużycie energii elektryczne jest mniejsze, a sprzęt po prostu trwalszy.

Lodówki Bosch świetnie sprawdzą się w przypadku osób, którym zależy na zdrowym odżywianiu. Urządzenia wyposażone zostały w specjalne szuflady i pojemniki, które utrzymują optymalną wilgoć, dzięki czemu wszystkie produkty zachowują swoją świeżość przez długi czas.

BOSCH - KGN36MLES - Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca z dolną zamrażarką
Lodówki Bosch opinie

Lodówki Bosch do zabudowy – popularne modele oraz opinie

Obecnie w sprzedaży są dostępne lodówki do zabudowy z trzech serii marki Bosch: 6, 4 i 2. Najpopularniejsze sa te z serii 6. Należy do nich m.in. model KIS86HD40, czyli lodówka z wbudowanym systemem VitaPlus dbającym o lepszą świeżość produktów. Urządzenie zostało również wyposażone w system Home Conect zapewniający łączność pomiędzy różnymi produktami Bosch. Lodówka posiada oczywiście systemem No Frost, a jej klasa energetyczna to A+++, czyli najwyższa na rynku. Dzięki temu zużycie energii jest bardzo niskie. Standardowa szerokość lodówki 60 cm kosztuje ok. 2800 zł.

Nieco niższe ceny mają lodówki z serii 4. Popularny model KIN86KS30 z systemem No Frost jest bardzo wygodny dzięki dużym pojemnikom na warzywa i owoce. Świetnie chroni ich świeżość, chociaż zastosowany tutaj system MultiBox jest nieco mniej wydajny i nowoczesny, niż w lodówkach z serii 6. Klasa energetyczna A++ jest w zupełności wystarczająca i pozwala sporo zaoszczędzić na rachunkach za energię elektryczną. Cena tej lodówki wynosi ok. 2300 zł.

Wolnostojące chłodziarki Bosch – opinie i ceny

Bosch oferuje również szeroką gamę lodówek wolnostojących. Należy do nich m.in. najnowszy model z serii 8 – lodówka KGF49SM30, która została wyposażona w system VitaFresh. Ale to nie jest jej jedyna zaleta. O większą świeżość przechowywanych produktów dba również możliwość regulowania temperatury dla trzech niezależnych stref dzięki intuicyjnemu wyświetlaczowi. Urządzenie można doposażyć w panel wi-fi, który łączy lodówkę z innymi urządzeniami w systemie Home Connect i umożliwia sterowanie za pomocą aplikacji. To doskonała propozycja dla fanów inteligentnego domu. Cena waha się w granicach 5500 zł.

Z uwagi na wysoką cenę modeli z serii 8, dużo większym powodzeniem cieszą się lodówki wolnostojące z serii 6. Świetnym przykładem jest lodówka KGN49MI3A ze stali szlachetnej z powłoką AntiFingerPrint, czyli taką, na której nie pozostają ślady palców. Urządzenie dostępne jest w kolorze srebrnym, posiada system NoFrost i komorę VitaFresh. Klasa energooszczędności A++ świetnie się sprawdza. Lodówka dobrze radzi sobie z utrzymaniem zadanej temperatury. Jej cena wynosi ok. 3 tysięcy złotych.

Zdecydowanie tańsza jest lodówka KGN39XW24E z serii 6 z białymi drzwiami. Jej cena wynosi około 1800-1900 zł. Jest to urządzenie o nieco niższej klasie energetycznej – A+, nadal jednak wyróżnia się jakością i funkcjonalnością. Posiada system CoolFresh Zone, który pomaga w utrzymywaniu świeżości produktów. Lodówka posiada oczywiście funkcję NoFrost, dzięki czemu nie trzeba jej rozmrażać. Co ciekawe, została wyposażona w specjalny, chromowany stojak na butelki, który sprawia, że o wiele łatwiej jest zoptymalizować w niej sposób rozłożenia produktów spożywczych.