W Gdyni firma Thermia otworzyła centrum szkoleniowe skierowane do projektantów i instalatorów. Miejsce to oferuje również indywidualnym klientom wsparcie w projektowaniu systemów ogrzewania opartych na technologii pomp ciepła. Urządzenia tej szwedzkiej marki są cenione przez polskich konsumentów, a wśród prezentowanych modeli znajdzie się pompa gruntowa ATLAS, która wyróżnia się na rynku rekordowym współczynnikiem SCOP przekraczającym 6.

Nowo uruchomione Centrum Szkoleniowe Thermia w Polsce ma na celu promowanie edukacji w dziedzinie nowoczesnych technologii grzewczych. Już odbyły się tam pierwsze szkolenia i certyfikacje dla instalatorów. Centrum, mieszczące się przy ulicy Puckiej 5 w Gdyni, zaprasza do siebie nie tylko branżystów, ale również osoby zainteresowane inwestycjami w ekologiczne systemy ogrzewania. Jego działalność ma sprzyjać wymianie wiedzy i doświadczeń oraz współpracy z ośrodkami akademickimi.

Uruchomienie Centrum Szkoleniowego w Gdyni to kolejny, niezwykle ważny moment dla marki Thermia, która w zeszłym roku świętowała swoje stulecie. Dzięki niemu będziemy mogli jeszcze skuteczniej wspierać naszych partnerów na polskim rynku oraz sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na ekologiczne i efektywne rozwiązania grzewcze – mówił podczas otwarcia Lars Gyllander, Vice President Sales & Marketing Thermia AB. – Gratuluję zespołowi z Polski powstania tego niesamowitego obiektu. Jestem przekonany, że dzięki wspólnym wysiłkom będziemy mogli osiągnąć wiele sukcesów i przyczyniać się do naszego dalszego rozwoju w Polsce – dodał.

Ekspozycja centrum obejmuje m.in. flagowy model Thermia MEGA o mocy do 1400 kW, przeznaczony do zastosowań komercyjnych. Modulacja mocy, nowoczesny układ chłodniczy oparty na inwerterowej sprężarce oraz dodatkowy wymiennik gorącego gazu do podgrzewu wody użytkowej, to innowacyjne rozwiązania, które optymalizują wydajność i oszczędność energii. W centrum można również obejrzeć gruntową pompę ATLAS, której współczynnik SCOP przekracza wartość 6, co jest najlepszym wynikiem na świecie.

SCOP na tym poziomie oznacza, że z 1 kW energii elektrycznej pompa wytworzy powyżej 6 kW energii grzewczej. To osiągnięcie potwierdza zaawansowane inżynieryjne podejście Thermia do podnoszenia efektywności energetycznej – wyjaśnia Adam Koniszewski, Project Business Director, Thermia Polska.

Thermia, która w 1973 roku wprowadziła pierwszy model pompy ze zintegrowanym zbiornikiem ciepłej wody, pozostaje jednym z liderów technologii pomp ciepła.

Naszą siłą, obok wysokiej jakości i efektywnych produktów, od zawsze była sieć Partnerów Thermia. Ich wiedza i doświadczenie ma kluczowe znaczenie, gdy chcemy zapewnić klientom pożądane przez nich efekty z użytkowania pomp ciepła, czyli sprawność energetyczną i niższe koszty ogrzewania – mówi Adam Koniszewski.

Otwarcie Centrum Szkoleniowego Thermia to nie tylko prezentacja technologii, ale również inicjatywa wspierająca rozwój wiedzy branżowej. Chcemy, aby nasze Centrum było miejscem spotkań, wymiany doświadczeń i współpracy z uczelniami. Dlatego zachęcamy do nawiązywania partnerskich relacji, które przyczynią się do dalszego rozwoju branży. Serdecznie zapraszamy do centrum w przemysłowej części Gdyni przy ulicy Puckiej 5, aby poznać naszą ofertę szkoleniową, porozmawiać z ekspertami oraz zwiedzić nowoczesną ekspozycję działających pomp ciepła – podsumowuje Adam Koniszewski, z Thermia Polska.