Urządzenia marki Samsung cieszą się dużą popularnością w Polsce z uwagi na nowoczesny design i bardzo ciekawe rozwiązania technologiczne. Czy warto kupić lodówkę tej marki i które modele są najbardziej godne uwagi? Poznaj opinie na temat lodówki Samsung.

Lodówki Samsung — zalety i wady

Do największych zalet lodówek Samsung należy szeroka oferta producenta. Dzięki temu każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od stylu czy też wielkości kuchni. Lodówki Samsung mają prosty, nowoczesny design, ale dostępne są również bardziej innowacyjne modele. Samsung to nie tylko srebrna lodówka może być także czarna albo w kolorze.

Kolejną zaletą lodówek marki Samsung jest ich funkcjonalność. Zastosowane technologie sprawiają, że przechowywane produkty dłużej zachowują świeżość, pozwalają również na bardzo precyzyjną regulację temperatury zarówno wewnątrz chłodziarki, jak i w zamrażalniku. Z reguły ich zużycie energii jest znacznie mniejsze niż porównywalnych modeli innych marek.

Czy lodówki Samsung mają wady? Zdecydowanie jest to cena. W katalogu tak wielu bardzo zaawansowanych technologicznie rozwiązań trudno jest znaleźć naprawdę tanie, proste modele.

Lodówki Samsung – opinie o modelach i ceny

Filtry do lodówki Samsung - opinie, ceny, podłączenie wody i wymiana filtra  krok po kroku
Lodówki Samsung opinie

Największą popularnością cieszą się obecnie lodówki Samsung do zabudowy. Ich niewątpliwą zaletą jest to, że pasują do każdej kuchni, wadą natomiast jest cena oraz pojemność, która jest znacznie mniejsza, niż lodówki wolnostojącej. Pojemność zamrażalnika i chłodziarki wynosi 246 l, a lodówka ma tradycyjne wymiary – 60 cm szerokości. To wystarczająco dla standardowej rodziny. Urządzenie wyposażone jest w technologię No Frost i Twin Cooling Plus, ma dolny zamrażalnik. Dzięki temu użytkowanie lodówki jest prawdziwą przyjemnością, a wszystkie produkty dłużej zostają świeże. Można w niej dowolnie ustawiać temperaturę dla chłodziarki i zamrażarki osobno. Jest to bardzo łatwe – można to zrobić jednym kliknięciem. Lodówka posiada klasę energetyczną A++, co oznacza, że zużycie energii jest bardzo małe. Ten model wygrywa porównanie z ofertami innych producentów tej klasy. Ceny to 2700-2900 zł.

W ofercie Samusnga znajduje się również chłodziarko-zamrażarka Side by Side, czyli otwierana na dwie strony. Jej zaletą jest to, że jest znacznie większe, dla przykładu – lodówka Samsung RS68N8671SL ma aż 617 l pojemności. Podwójne drzwi pozwalają na łatwiejsze dostanie się do każdej półki, a dzięki temu, że nie otwiera się całej lodówki, zużycie energii jest mniejsze. Wymieniony model wyposażony jest w kostkarkę lodu. Wysuwana górna półka, specjalne kieszonki o regulowanym poziomie chłodzenia i strefa FlexZone pozwalają na przechowywanie owoców i warzyw, które są o wiele dłużej świeże. Klasa energetyczna A++ tego urządzenia zmniejsza znacznie zużycie prądu. Lodówka Samsung Side by Side jest dostępna w dwóch kolorach – inox (srebrna) oraz biała. Cena to ok. 6500 zł.

Nowością w dziedzinie domowego AGD jest inteligentna lodówka Samsung Family Hub. Niestety nie jet to tani produkt. Pojedyncza lodówka o objętości 356 l kosztuje około 8 tysięcy złotych, za bardziej rozbudowany model z kostkarką i podwójnymi drzwiami Side by Side trzeba zapłacić nawet do 15 tysięcy złotych. Na ostateczną cenę wpływają wymiary, wyposażenie i sposób umiejscowienia zamrażalnika. Lodówka Family Hub wyposażona jest w wyświetlacz, który można połączyć z telefonem Samsung. Jest on kompatybilny z kalendarzami i wieloma aplikacjami. Za jego pomocą można na przykład zdalnie kontrolować, co znajduje się wewnątrz chłodziarki. Urządzenie pozwala na maksymalnie długie utrzymanie wszystkich produktów w świeżości, w szczególności ryb i mięsa, a także na izolowanie zapachów z poszczególnych komór. To fantastyczne rozwiązanie dla tych, którzy fascynują się gotowaniem i zależy im, aby wszystko było najlepszej jakości.