Fińska firma Fiskars powstała już w 1649 roku. Większości osób kojarzy się zapewne z czarno-pomarańczowymi nożami, z których korzystają uczestnicy polskiej edycji Master Chefa. Czy warto je kupić? Jakie opinie mają noże Fiskars?

Noże Fiskars — opinie

Noże Fiskars zwracają uwagę swoim wyglądem. Połączenie czerni i koloru pomarańczowego sprawia, że mamy wrażenie sięgania po produkt z „wyższej półki”. Na blacie kuchennym noże, szczególnie w dedykowanym bloku prezentują się bardzo dobrze. Czy dość wysoka cena odpowiada ich jakości?

Noże Fiskars wykonane są ze stali o twardości 53 HRD i pokryte są czarną powłoką, która zapobiega przywieraniu. Ich grubość zwęża się w stronę czubka. Na każdym nożu znajduje się napis Fiskars Edge, który przypomina, co ma się w dłoni.

Fiskars Edge mają uchwyty wykonane z tworzywa ABS. Użytkownicy chwalą je za to, że są wytrzymałe, wygodnie leżą w dłoniach zarówno osób leworęcznych i praworęcznych, i są bardzo ostre. Negatywne opinie mówią o tym, że noże są dość kiepsko wyważone i są ciężkie.

W zestawie do noży znajduje się dedykowany blok. Można go powiesić na ścianie lub postawić na blacie. Blok jest solidny, ciężko go uszkodzić i pobrudzić.

Noże Fiskars Edge zdecydowanie opłaca się kupować w zestawach, ponieważ tak wychodzi znacznie taniej. Za pojedyncze noże z serii Edge trzeba zapłacić nawet 80 zł. Z kolei zestaw blok+5 noży+oryginalna ostrzałka kosztuje około 350 zł.

FISKARS Zestaw noży kuchennych komplet EDGE 7el. - 7684380958 - oficjalne  archiwum Allegro
Noże Fiskars opinie

Jakie noże wchodzą w skład zestawu Fiskars Edge?

  • nóż do chleba 23 cm;
  • nóż do pomidorów 13 cm;
  • nóż do siekania SANTOKU 17 cm;
  • nóż do skrobania 8 cm;
  • nóż szefa kuchni 19 cm.

Według opinii użytkowników, noże Fiskars zdecydowanie są warte swojej ceny.