Od kliku miesięcy na forach internetowych padają pytania na temat Lumei, internautki (i internauci!) zastanawiają się, czy warto kupić ten depilator. Najczęściej padają pytania o to, czy urządzenie jest bezpieczne, czy wysusza skórę, czy po depilacji jest ona zaczerwieniona, i przede wszystkim czy Lumea jest skuteczna. Sprawdź, jakie opinie ma depilator laserowy Philips Lumea BRI 956.

Czym jest depilator laserowy Philips Lumea 956 i jakie ma zalety?

Depilator laserowy Philips Lumea 956 to urządzenie do domowej depilacji światłem. Do pozbycia się niechcianych włosków aż w 92 procentach wystarczą już 3 sesje z tym urządzeniem. Jak zapewnia producent gładka skóra utrzymywać się będzie do 6 miesięcy.

Jakie jeszcze zalety ma depilator laserowy Philips Lumea 956?

 • Czas zabiegu na obu łydkach to tylko 8,5 minuty.
 • Posiada czujnik SmartSkin, który doradzi najlepsze ustawienie intensywności indywidualnie dla każdej skóry.
 • Posiada technologię intensywnego światła pulsacyjnego, tzw. IPL (światło dociera do cebulek włosów, powodując ich naturalne wypadanie i hamując ich proces odrastania).
 • Zestaw zawiera w sobie trzy nasadki: do ciała, do twarzy i do okolic bikini, w tym duże okienko do ciała.
 • Stworzony został we współpracy z dermatologami i ekspertami w dziedzinie skóry.
 • Jest wydajny — użytkowanie lampy starcza nawet na 5-7 lat.
 • Ma zasilanie zarówno sieciowe, jak i bezprzewodowe.
 • Dostępna jest aplikacja na telefon, która pomoże zaplanować zabiegi i pilnować ich harmonogramu.

Mimo powyższych zalet skuteczność depilatora zależy od dwóch istotnych punktów:

 • urządzenie działa tym lepiej, im większy jest kontrast między kolorem skóry i włosów,
 • należy być systematycznym i trzymać się ustalonego harmonogramu depilacji.

Warto także wziąć pod uwagę fakt, że światło radzi sobie najlepiej przy ciemnych włoskach na jasnej skórze.

Jak używać depilator laserowy Philips Lumea 956?

 • 6 tygodni przed zabiegiem należy zaprzestać wyrywać włosy z cebulkami.
 • Na miesiąc przed zabiegiem należy zrezygnować z opalania oraz aplikowania samoopalaczy.
 • Minimum 4 tygodnie przed planowaną depilacją należy odstawić kremy z witaminą C i retinolem.
 • 3 tygodnie wcześniej należy odstawić leki i suplementy, które mogą powodować fotouczulenie.
 • Kilka dni przed sesją depilatorem laserowym należy zrezygnować z picia herbatek ziołowych, pływania w chlorowanej wodzie i stosowania peelingów chemicznych oraz kremów depilujących.
 • Dzień przed zabiegiem należy ogolić włosy maszynką, ale ich nie wyrywać.
 • Przed naświetlaniem należy dokładnie oczyść skórę.

Częstość używania depilatora laserowego zależy od indywidualnych predyspozycji, obszarów ciała oraz gęstości włosów. Średnio zaleca się przeprowadzenie sesji naświetlania w odstępach 1-2 tygodni i powtarzanie zabiegu przez ok. 6 miesięcy. Gdy włoski staną się rzadsze, częstotliwość zabiegów można zredukować do używania go raz na 1-2 miesiące.

Depilator laserowy Philips Lumea 956- opinie

Depilator laserowy Philips Lumea BRI 956 do najtańszych niestety nie należy. Za urządzenie trzeba zapłacić ok. 2 tysięcy złotych. Czy to dużo? Biorąc pod uwagę opinie z jednej z najpopularniejszych stron z porównywarkami cenowymi – 4,7 na 5 przy 100 opiniach, raczej warto. Do podjęcia ostatecznej decyzji z pewności przydadzą Ci się zebrane przez nas informacje.

Do czego służy depilator laserowy PHilips Lumea?

Philips Lumea jest urządzeniem do depilacji przy użyciu światła. Producent zapewnia, że dzięki takiemu rozwiązaniu częstotliwość depilacji można zmniejszyć nawet do co 8 tygodni. Jak przekonuje Philips:

Lumea kieruje delikatne impulsy światła do cebulek włosów, przez co zapobiega ich odrastaniu.

Aplikacja Lumea IPL

Aplikacja Lumea IPL powstała z myślą o użytkownikach depilatora. Jest darmowa i występuje również w wersji po polsku. Oferuje samouczki napisane z myślą o depilacji konkretnych części ciała, tj.: nóg, pach, okolic bikini, twarzy, ramion i brzucha. Krokiem pierwszym jest wybór odcienia skóry, następnie wybieramy kolor włosów na depilowanym obszarze. Pada też pytanie o to, czy wcześniej wykonywało się zabieg. Na podstawie udzielonych odpowiedzi otrzymujemy wskazówkami i możemy działać! Następnie aplikacja podaje konkretną datę, kiedy zabieg należy powtórzyć!

Czy depilacja Lumeą jest bezpieczna?

Producent informuje:

Profesjonalne zabiegi IPL istnieją już od 25 lat, a badania nie wykazały występowania raka skóry ani problemów z płodnością. Nie zgłoszono żadnych poważnych efektów ubocznych ani uszczerbków na zdrowiu wynikających z długotrwałego używania urządzeń tego typu. Technologię Philips Lumea IPL opracowano na podstawie technologii wykorzystywanej w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Przystosowaliśmy tę technologię do bezpiecznego i efektywnego stosowania w domu. Urządzenie Philips Lumea zostało stworzone we współpracy z najlepszymi dermatologami i przetestowane przez ponad 2000 kobiet. Spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa urządzeń przeznaczonych do użytku domowego. Podobnie jak w przypadku innych produktów do pielęgnacji skóry, należy korzystać z urządzenia w sposób zgodny ze wskazówkami zamieszczonymi w instrukcji obsługi.

System bezpieczeństwa urządzenia Lumea umożliwia emitowanie błysków tylko wtedy, gdy nasadka ściśle przylega do skóry. Dzięki wbudowanemu filtrowi UV światło ma wpływ tylko na włosy, nie na skórę. Jeśli skóra jest zbyt ciemna, czujnik koloru skóry zapobiega emisji błysków. Zalecamy stosowanie urządzenia Lumea w dobrze oświetlonym pomieszczeniu, ponieważ zmniejsza to odczuwalną jasność błysku. Skutki uboczne i komplikacje, jakkolwiek możliwe, są bardzo mało prawdopodobne, jeśli tylko urządzenie Lumea jest używane zgodnie z zaleceniami i przy zachowaniu środków ostrożności opisanych w instrukcji obsługi.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie depilatora Lumea?

Przy zakupie Lumei podstawową kwestią jest odcień skóry oraz odcień włosów. Z uwagi na pewne uwarunkowania biologiczne, np. osoby ogniście rude lub ciemnoskóre, nie powinny wykonywac depilacji Lumeą. Pozostałe osoby mogą śmiało o niej myśleć.

Czujnik SmartSkin

Dzięki czujnikowi SmartSkin depilacja może być zupełnie bezbolesna. Producent radzi:

Aby wybrać odpowiednie ustawienie, naciśnij czujnik SmartSkin (ikona lupy) i przyłóż urządzenie Lumea do skóry. Urządzenie wykona skanowanie skóry i zacznie migać zalecana intensywność światła, wskazując na podstawie odcienia skóry, jakich intensywności można używać. Naciśnij przycisk potwierdzenia (V), aby potwierdzić, że chcesz użyć zalecanego ustawienia w celu rozpoczęcia korzystania z urządzenia. Intensywność światła można również ustawić ręcznie.

Częśtotliwość zabiegów

Ilość zabiegów zależy od naszej skóry. Średnio, pierwsze 4/5 zabiegów robi się co 2 tygodnie. Następnie częstotliwość maleje między 4-8 tygodni.

Depilator laserowy Philips Lumea — czy warto kupić?

ᐅ Depilator Laserowy Philips Lumea Prestige Bri956/00 - Opinie I Test W Listopadzie 2020
Depilator laserowy Philips opinie

Według opinii użytkowników Lumei warto w ten depilator zainwestować, mimo wysokiej ceny. Warto tu wspomnieć, że zakup Lumei nie wymaga dokupowania kolejnych produktów, jak choćby nasadki. Lumea może wytworzyć 250 tys. błysków, czyli powinna spokojnie wystarczyć na całe życie.

Najważniejsze fakty są takie, że rzeczywiście z każdym zabiegiem odrasta coraz mniej włosków, a widoczna różnica pojawia się już po kilku zabiegach. Z czasem pojawiają się nawet skupiska, w których włosy wogóle przestają rosnąć. Widoczna różnica pojawia się już po kilku zabiegach.

Lumea nie wysusza i nie podrażnia skóry. Skóra również się nie czerwieni, choć oczywiście trzeba uważać na pieprzyki. Ale akurat to normalne, tak samo, jak przy opalaniu.

Producent obiecuje, że regularne zabiegi przynoszą rezultaty. I jest to prawda!