Głęboki oraz nasycony burgund jako kolor naszych ścian świetnie się sprawdza w elektrycznej aranżacji wnętrza.

Kolor burgund – klimat kolekcjonerski

Kolor burgund jest kolorem winnej czerwieni. Stanowic on naprawdę świetne tło dla ekspozycji pamiątek z podróży czy też dla bibliotecznych zbiorów. Warto poznać nieco bliżej burgund oraz dowiedzieć się, jaki efekt we wnętrzu jest możliwy do uzyskania za jego sprawą, a do tego jak go łączyć z innymi kolorami.

Dla kogo ten kolor?

Burgund, a więc kolor wina głębokiego jest wybierany przez osoby kochające podróże, osoby towarzyskie oraz także przez osoby wrażliwe na piękno. Siłą osób kochających tenże odcień czerwieni najczęściej są emocje. Zależnie od kolorytu ich, potrafią za sobą porwać tłumy czy też rozsiewać upór oraz gniew. Miłośnicy burgunda są osobami władczymi, którym bycie liderem przychodzi z bardzo dużo łatwością. Kochają życie, z którego czerpią swoimi pełnymi garściami. Osoby te przywiązują ogromną rolę do uczuć, nie potrafią emocji skrywać. Są bardzo zdeterminowane. Gdy już wytyczą sobie cel wyraźny, to zrobią wszystko, aby go osiągnąć.

Porady dotyczące koloru burgundowego

Wyraziste, intensywne oraz ciemne odcienie kolorów ścian w naszych wnętrzach stosować należy bardzo rozważnie. Dlaczego? Chociażby dlatego, że chodzi o przytłoczenie wnętrza. Jak wydobyć z koloru tego pełnię urody? Dawna architektura zakładała o wiele wyższe stropy oraz także powierzchnie okien. Obecnie dysponują mniejszymi odpowiednio powierzchniami mieszkań oraz także niższymi i węższymi oknami. Pamiętajmy, że ciemne kolory stosować należy na ścianach, które są najlepiej oświetlone. Są to ściany, które się znajdują naprzeciwko okna bądź też na sąsiedniej ścianie.

Warto także położyć tenże piękny oraz rubinowy odcień czerwienie na dwie ściany, które znajdują się obok siebie, tworząc tym samym przepiękny kącik do pracy – z miejscem na galerię zdjęć, sekretarzyk czy też ekspozycję pamiątek. Może to być szklana gablota czy też ażurowy oraz otwarty regał. Ściana w tym kolorze jest doskonałym tłem dla galerii obrazów oraz także grafik. Komplikacja zdjęć rodzinnych, rysunków dziecięcych czy też ulubionych grafik może być oprawiona w ramy złote  o różnych formatach.

Jeśli boimy się ryzykowania z tym jakby nie było oryginalnym kolorem, to poprośmy o pomoc kogoś doświadczonego. Mowa tutaj o projektancie wnętrz, styliście, architekcie czy też przynajmniej osoby, która pracuje w sklepach budowlanych czy też z dekoracjami do wnętrz. Osoby te mają ogromną wiedzę.