Konferencja „Manufacturing Brighter Future” zaplanowana na 25-27 marca w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie, zgromadzi ekspertów z całego świata, którzy wspólnie zastanowią się nad przyszłością budownictwa. W obliczu klimatycznych zmian oraz wyzwań związanych z etyką w łańcuchach dostaw, branża budowlana staje przed koniecznością rewolucyjnych zmian w sposobie projektowania i realizacji budynków.

Konferencja, współorganizowana przez Krakowski Oddział Polskiej Akademii Nauk, pracownię SHoP Architects z Nowego Jorku, Yale Center for Ecosystems and Architecture oraz School of Architecture and Design New York Institute of Technology, stanie się platformą dla dyskusji na temat zrównoważonego rozwoju, innowacyjnych technologii i humanitarnych metod produkcji. Sponsorowane przez firmę Geberit wydarzenie zaoferuje serię wykładów i paneli dyskusyjnych, na których eksperci będą szukać odpowiedzi na pytania o ekologiczną i społecznie odpowiedzialną przyszłość architektury.

Podczas wydarzenia swoje wykłady poprowadzą kluczowi prelegenci:

Anna Dyson – Profesor w Yale School of Architecture (YSoA) and Environment (YSE), Dyrektor Yale Center for Ecosystems in Architecture (Yale CEA)

Christopher Sharples – Dyrektor SHoP Architects (Nowy Jork)

John DeFazio – wykładowca w School of Architecture and Design New York Institute of Technology

Wszystkie wykłady i prezentacje podczas konferencji MBF będą prowadzone w języku angielskim. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja: http://www.mbf-conference.com/.