Kolor kobaltowy króluje od wielu sezonów na pokazach modowy. Jednak równie dobrze radzi sobie we wnętrzach mieszkań oraz domów, a nawet biur. Projektanci wykorzystują chętnie go w dodatkach lub też wprowadzają jako kolor główny w konkretnym pomieszczeniu. Jeśli nam zależy na odświeżeniu wnętrza, a chcemy jednocześnie, aby było ono przytulne, to kobaltowy kolor spełni z pewnością nasze wszelkie oczekiwania.

Jakim kolorem jest kobaltowy kolor?

Wbrew pozorom kobaltowy kolor sprawić może nam nieco trudności. Wiele osób go myli z kolorem szafirowym czy też z kolorem chabrowym. Zatem jakim kolorem jest kolor kobaltowy? Kobalt jest jednym z odcieni niebieskiego koloru. Jest to chłodna barwa, która jest połączeniem błękitu oraz odrobiny czerwonego. Kobaltowy kolor jest wyrazisty, ale także szlachetny. Dodaje wnętrzu elegancji oraz nutki nowoczesności.

Kolor kobaltowy jest najczęściej mylony z chabrowym kolorem, jednak w przypadku drugiego na myśli mamy barwę znacznie jaśniejszą. Taką dokładnie, jaką zachwyca nas chociażby kwiat bławatka. Chabrowy jest odcieniem koloru niebieskiego, delikatnie wpada w fiolet jasny.

Kolor szafirowy z kolei jest intensywnym odcieniem ciemnoniebieskiego. Mylony jest on z grafitem. W zestawieniu z kobaltowym kolorem oraz chabrowym to najciemniejsza ze wszystkich barw.

Kolor kobaltowy – z czym łączyć?

Kolor kobaltowy bardzo podobny jak inne odcienie kolory niebieskie – odnajdują się świetnie we wnętrzach. Dlaczego? Ta barwa kojarzy się nam z wodą, świeżością oraz bardzo przyjemnym uczuciem chłodu. Sprawia to nic innego jak to, że dane pomieszczenie jest nowoczesne oraz przytulne. Umiejętne połączenie koloru tego sprawi, że możemy uzyskać wrażenie wnętrza bardziej eleganckiego. Z czym go łączyć?

Na pewno pewniakiem jest biel. Kontrastująca biel z kobaltem sprawdza się doskonale w dodatkach, ale także w nieco większych elementach wyposażenia wnętrz czy też na ścianach. Kobaltowy kolor tworzy niezmiernie zgrabną parę również z szarością. Jest to widoczne szczególnie w zestawach kanapy i poduszek. Wnętrzne przytulne uzyskamy jeśli połączymy kobaltowy kolor z beżami. Szczególnie poleca się odcienie drewna z kremowym kolorem.

Jak widać genialnych połączeń jest bardzo wiele. Nie pozostaje zatem nic innego jak zabawa z kolorami. Nie bójmy się kolorów i stawiajmy na niestandardowe połączenia. Dzięki temu na pewno nie będzie nudno. Co jak co, ale tego możemy być w stu procentach pewni. Bawmy się, a nasza radość będzie widoczna w efekcie końcowym, który udało nam się uzyskać.