Kolor popielaty jest kolorem niezwykle popularnym. Zależnie od odcienia, który chcemy uzyskać, stosować można bardzo dużo kompozycji pigmentów, jak i także dodatków minimalnych w innych kolorach.

Kolor popielaty wcale nie jest nijaki

Kolor popielaty uważany był od niedawna za kolor nijaki. Dlatego tego go pomijano przy aranżacji wnętrz. Jednak od kilku sezonów obserwujemy ogromny boom zarówno na kolor popielaty, jak i także odcienie szarości. Kolorami tymi raczymy ściany oraz elewacje.

Można śmiało zaryzykować stwierdzeniem, że odkryliśmy na nowo ten kolor. Wynieśliśmy go na istny piedestał barw, które podkreślają elegancję, wyjątkowy charakter aranżacji, chłodną nowoczesność oraz także dobry styl gospodarza. Bez względu na sam rodzaj oraz także przeznaczenie pomieszczenia, w którym decydujemy się na kolor popielaty powinniśmy wprowadzić także inne kolory. Raczej szarość sama ze sobą nie funkcjonuje.

Jak zaprojektować popielaty salon?

Przy aranżowaniu salonu, w którym bazą czy też przewodnim kolorem będzie popielaty, pamiętać należy o kilku bardzo ważnych kwestiach. Po pierwsze popiele są różne. Znajdziemy bardzo jasne, które idealnie się nadają do małych pomieszczeń, szczególnie gdy się zdecydujemy na zimny odcień. Przy bazie takiej potrzebujemy mocnych dodatków, dzięki którym całość nie będzie nijaka oraz mdła. Sprawdzi się dokładnie róż, łosoś czy też nawet limonka. Ciemniejszy popiel mona rozjaśnić bielą. Jednak możemy dodać do wszystkiego dodatki o kontrastujących kolorach. Jednak zachowajmy proporcje należyte.

Grafit to kolejny rodzaj szarości, który jest kolorem bardzo wymagającym oraz wyrafinowanym. Idealnie nadaje się do przestronnych oraz dużych wnętrz, ze świetnym dostępem do dziennego światła. Grafitowy kolor komponuje się doskonale z popielatym, białym oraz kolorami żywymi. Dodatki właśnie w wybranym kolorze ożywią nasze pomieszczenie, a na dodatek podkreślają jego charakter.

Gdy decydujemy się na przewodni ciemny kolor, to przeznaczyć należy sporą część budżetu na oświetlenie, którego w takiej aranżacji nigdy nie jest za wiele. Możemy oświetlić grafitowe ściany kilkoma górnymi światłami czy też jednym, bardziej okazałym. Świetnie sprawdzają się także lampy podłogowe oraz do tego kinkiety boczne. Można pokombinować.

Nie bójmy się odcieni popieli. Na pewno uda nam się stworzyć przepiękną aranżację, która zachwyca nas pod każdym względem. Warto troszkę się namęczyć, aby osiągnąć efekt „wow”. Goście na pewno będą pod wrażeniem. W takich pomieszczeniach od razu milej się przebywa oraz także przyjmuje gości.