Katalpa to idealne drzewo. Nie tylko ma malowniczą oraz szeroką koronę, ale do tego duże liście, które latem dają chłodny cień. Kwiaty są bardzo podobne do storczyków, które wręcz zachwycają. Możemy także liczyć na nieco ekstrawagancji w postaci długich strąków, które nawet zimą się utrzymują na gałęziach.

Ile kosztuje katalpa?

Katalpa ma całą masę zalet. Na pewno jest to drzewo, które należy do grupy drzew bardzo szybko rosnących. Możemy zakupić stosunkowo małą oraz także niezbyt kosztowną sadzonkę. Co więcej po kilku latach w ogrodzie będziemy mieli naprawdę bardzo duże drzewo. Przyrosty roczne dochodzą nawet do dwudziestu pięciu centymetrów. Sadzonki kupić już możemy od 50 do stu złotych.

Gdzie najlepiej posadzić katalpę?

Gdy kupujemy małą sadzonkę, to powinniśmy się wykazać naprawdę dużą wyobraźnią. Dla drzewka musimy przeznaczyć sporo miejsca. Rozrasta się ona bardzo szeroko. Czasem jest to sześć metrów, a niekiedy nawet dziesięć metrów. Najlepiej zatem sadzić katalpę w sposób pojedynczy. Miejsce pośrodku trawnika będzie miejscem odpowiednim. Świetnie także sprawdzi się na rabacie gdzie rosną jedynie niskie krzewy oraz byliny. Takiej roślinie urodziwej nie warto robić żadnej konkurencji. Korona w sposób równomierny zostaje doświetlona z każdej strony. W tej sposób najładniej się ukształtuje.

Odporność na suszę

Katalpy są dosyć odporne na susze. Bez większego uszczerbku na swojej kondycji zniosą okresowo upalne oraz bezdeszczowe lato. Jednocześnie musimy jednak pamiętać o tym, że to nie dotyczy młodych roślin, które są dopiero co posadzone. Takowe rośliny, należą do gatunków najodporniejszych, które wymagają nawadniania regularnego przynajmniej raz na jakieś dwa tygodnie.

Jak wygląda kwestia nawożenia?

Gdy kupujemy katalpę do swojego ogrodu, to zaoszczędzimy znacznie na nawozach. Chodzi o to, że te drzewa nie potrzebują kompletnie nawożenia, szczególnie tego mineralnego. Lepiej także rosną oraz o wiele mniej chorują na słabszych oraz także lekkich glebach. Na żyznych oraz zasobnych ziemiach późno kończą swoją wegetację. W tego właśnie wyniku pędy nie mają już dosyć czasu, aby zdrewnieć przed samą zimą. Właśnie dlatego są one o wiele wrażliwsze na wszelkie czynniki zewnętrzne niekorzystne. Jeśli ziemia, na której katalpa rośnie, jest jałowa wyjątkowo, to możemy ją ewentualnie zasilić kompostem dojrzałym. Oczywiście porad możemy szukać na bieżąco w wielu miejscach w sieci. Na pewno znajdziemy odpowiedź na akurat dręczący nas problem. Poradzimy sobie ze wszelkimi przeciwnościami.

Przeczytaj też:  Doniczki, które mówią więcej. Odkryj design, który pasuje do Twojego wnętrza