Zakup mebli do wykończonego domu jest jedną z najprzyjemniejszych chwil urządzania się w nowym miejscu. Na tym etapie większość osób bierze pod uwagę dwa rozwiązania – zakup gotowych mebli z salonu meblowego lub zamówienie mebli na wymiar w pracowni stolarskiej. Nikogo nie trzeba jednak przekonywać, że to drugie rozwiązanie ma zdecydowanie więcej zalet. O ile gotowe meble są tańsze, o tyle te zaprojektowane i wykonane na indywidualne zamówienie posiadają znacznie więcej istotnych z punktu widzenia ich użytkowania atutów. Jakich – o tym powiemy poniżej!

Meble na wymiar kontra gotowe rozwiązania

Meble na wymiar kojarzą się z wysoką jakością oraz perfekcyjnym dopasowaniem zarówno do charakteru wnętrza, jak i potrzeb oraz oczekiwań jego przyszłych mieszkańców. Najczęściej wybiera się je do kuchni, łazienki oraz przedpokoju, czyli pomieszczeń, które ze względu na swoją specyfikę, wymagają z reguły indywidualnego podejścia do ich urządzania. 

Meble na wymiar oferują wszystko, czego od nich oczekujemy – pozwalają na idealne zagospodarowanie całej dostępnej w pomieszczeniu przestrzeni, oferują dużo cennego miejsca do przechowywania, a także prezentują się estetycznie i w 100% zgodnie z naszymi preferencjami.

Takie zalety wiążą się oczywiście z wyższym kosztem – za meble na wymiar zapłacimy więcej niż za gotowe rozwiązania, jakich pełne są wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Czy warto ponieść ich koszt? Zdecydowanie tak, zwłaszcza jeśli zależy nam na wysokich walorach estetycznych mebli, ich funkcjonalności, trwałości oraz unikalnym charakterze. 

Decydując się na zamówienie mebli w pracowni stolarskiej, możemy mieć bowiem pewność, że takiej zabudowy nie będzie miał nikt inny! Meble na wymiar są bowiem projektowane od podstaw, pozwalając nam na spełnienie marzenia o wyposażeniu domowych wnętrz w rozwiązania zgodne z naszym poczuciem estetyki, aktualnymi trendami czy po prostu posiadaniem ponadczasowych mebli, których design pozostanie aktualny przez wiele dziesięcioleci. 

Skrojone na miarę meble do kuchni i jadalni

Urządzając od podstaw nowy dom, większość osób nie wyobraża sobie wyposażenia kuchni w meble inne niż te na wymiar. Jest to w pełni uzasadniony wybór. Kuchnia jest zdecydowanie najbardziej intensywnie użytkowanym pomieszczeniem w każdym domu – to miejsce, w którym przygotowujemy i spożywamy posiłki, przechowujemy produkty spożywcze, a także spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi przy wspólnym stole. 

meble do kuchnia na wymiar

Realizacja ze strony: www.pracowniakogut.pl/meble-kuchenne-warszawa

Wyposażenie domowej kuchni musi być więc nie tylko funkcjonalne, ale także estetyczne. Dzięki meblom na wymiar możemy zapomnieć o nieestetycznych szczelinach między szafkami, odstępem między górnym rzędem szafek a sufitem czy niezagospodarowanym kącie, w którym nie zmieściłaby się żadna gotowa szafka.

Meble na zamówienie do domowej łazienki

Oprócz kuchni, meble na wymiar ujawniają swój potencjał także w domowej łazience. Zaprojektowana od podstaw szafka pod umywalkę idealnie wpisuje się w dostępną przestrzeń, oferując sporo cennego miejsca do przechowywania ręczników, kosmetyków czy drobnego sprzętu łazienkowego. 

meble łazienkowe na zamówienie

Realizacja ze strony: www.pracowniakogut.pl/meble-lazienkowe-warszawa

Praktyczne szafki nad stelażem WC pozwalają natomiast na składowanie zapasów chemii łazienkowej, papieru toaletowego i innych produktów, które lepiej schować aniżeli trzymać na wierzchu. Coraz popularniejszym rozwiązaniem jest także zabudowywanie meblami pralki i suszarki, co pozwala na stworzenie minimalistycznej i harmonijnej linii łazienkowej zabudowy. 

Funkcjonalne i estetyczne meble na wymiar do przedpokoju

Meble na wymiar świetnie odnajdują się także w przedpokoju. Są to głównie szafy na wymiar, w których przechowujemy m. in. obuwie, okrycia wierzchnie, a często także sezonowe gadżety i dekoracje. Szczególnie dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się szafy połączone z wygodnym, tapicerowanym siedziskiem. 

Specyfika mebli na wymiar pozwala na umieszczenie pojemnej szafy w każdym, nawet najmniej ustawnym przedpokoju i tym samym zapewnienie sobie nie tylko dodatkowego miejsca do przechowywania, lecz także estetycznego wystroju wnętrza, w którym wszystko do siebie pasuje, a poszczególne elementy wyposażenia idealnie ze sobą współgrają i wzajemnie się dopełniają.