Ikea stoły to bardzo szeroka oferta. Trudno jest wybrać dobry rozkładany stół. Stoły rozkładane są produkowane w specjalnych wersjach do jadalni, kuchni oraz do salony. Jeśli masz niewielkie mieszkanie, to jest to wręcz idealne rozwiązanie dla Ciebie.

Rozkładane stoły do kuchni

Niewielkie mieszkanie nie daje nam najczęściej możliwości, aby urządzić w nich specjalną jadalnię. Wówczas cała rodzina może się rozsiąść i zjeść komfortowo pyszną kolację. Stół rozkładany pozwala nam na szybkie zorganizowanie dodatkowego miejsca do zjedzenia obiady, wówczas gdy jest to potrzebne, a złożony z kolei daje nam przestrzeń wokół niego.

Ikea stoły sprawdzają się wręcz idealnie w niewielkich czy też w wąskich kuchniach. Różnią się one od tych, które są przeznaczone do salonu czy też do jadalni. Część blatu, która użytkową powierzchnię zwiększa na stole, jest opuszczana w nich do dołu, a nie chowana bezpośrednio pod blatem właściwym. Stały blat także może mieć szerokość minimalną. Może to być nawet dwadzieścia centymetrów. W wąskiej oraz długiej kuchni takowy stół daje nam możliwość poruszania się swobodnego podczas przygotowywania posiłku oraz także wygodnego usadowienia rodziny na czas posiłku. Jego złożenie i rozłożenie jedynie zajmuje kilkanaście sekund.

Rozkładane stoły do salonu

Salon jest niewątpliwie miejscem, do którego chyba najlepiej jest wybrać stół tradycyjny, który jest składany z blatem dodatkowym chowanym bezpośrednio pod właściwym blatem. Takowy stół łatwiej jest dopasować do wystroju dziennego pokoju, w którym blat opuszczone zazwyczaj nie są kompletnie pożądane. Wybór takowych stołów w Ikei jest bardzo duży. Dobierzemy bez najmniejszego problemu rozmiar właściwy, a do tego materiał, kolor oraz bryłę stołu. Na rynku mamy także dostępne kwadratowe stoły, stoły o nieregularnych blatach czy też stoły prostokątne. Okrągły rozkładany stół po rozłożeniu przybiera zazwyczaj eliptyczny kształt. Taki kształt naszemu wnętrzu dodaje przytulności oraz przełamuje linie proste. Nadaje się do wnętrz urządzonych w stylu prowansalskim bądź też w stylu romantycznym.

Dużą popularnością również się cieszą stoły drewniane oraz takie, które są wykonane z meblowej płyty. Kolorystyka dostępna może nas przyprawić o zawrót głowy. Stał biały rozkładany czy też w naturalnym kolorze drewna pasuje idealnie do skandynawskich wnętrz. Z kolei do aranżacji industrialnych bądź nowoczesnych wybrać warto stół w kolorze stalowoszarym, grafitowym czy też czarnym. W Ikei każdy znajdzie dla siebie stół wręcz idealny.