Urządzasz salon w stylu glamour? Nie zapomnij o wygodnym fotelu! Powodów, dla których warto zdecydować się na taki zakup, jest wiele. Fotel w stylu glamour daje możliwość wypoczynku oraz relaksu po ciężkim dniu, a nowoczesny design sprawia, że jest ozdobą, obok której ciężko przejść obojętnie.

Czym charakteryzuje się fotel w stylu glamour?

Fotel w stylu glamour jest najczęściej sporych gabarytów, chociaż coraz częściej, przy bardziej nowoczesnych aranżacjach wybiera się modele mniejszych rozmiarów. Wówczas zwiększa się liczbę foteli z jednego, czy dwóch, do np. czterech.

Ekskluzywny fotel Maui - Stunning Silver

Siedzisko i oparcie takiego fotela powinny być szerokie i wygodne, tak, aby wypoczywający w nim domownicy, czy też goście, czuli się iście po królewsku. Fotel w stylu glamour nie koniecznie musi być wysoki — spotyka się czasem niskie modele na krótkich nogach, które wyglądają niemal jak mała kanapa dla dwóch osób. Ważna jest jakość materiałów tapicerskich, a także nogi oraz elementy wykończenia, które powinny być dobrej jakości. Najczęściej fotele w stylu glamour wykonane są z wysokiej klasy tkaniny tapicerskiej, weluru, bądź pluszu, a także skóry lub ekoskóry. Nogi wyrabia się z drewna, stali lub z tworzywa sztucznego. Ozdobniki w postaci kryształków, perełek, guziczków lub cekinów, oraz stalowe bądź połyskujące wykończenia doskonale komponują się z dodatkami we wnętrzu, np. żyrandolami i lustrami. Fotele glamour przybierają różną kolorystykę. Najczęściej jest to biel lub czerń, ale nie brakuje szarości, beżów, odcieni zieleni, turkusu, błękitów, fioletów, brązów, czy różu. Wśród wzorów króluje pikowanie, co dodaje nie tylko wyjątkowego komfortu, ale także dodatkowo pewnej klasyki.

Gdzie sprawdzą się najlepiej takie fotele w stylu glamour? Przede wszystkim warto powiedzieć, że stanowią one piękną ozdobę salonów w domu, różnych kawiarni oraz salonów fryzjerskich, czy gabinetów kosmetycznych.