3-pokojowe mieszkanie deweloperskie na warszawskich Włochach to dzieło Joanny Lemka-Wójcik z jlw studio (www.jlwstudio.pl). Minimalizm i funkcjonalność stanowiły główne założenia projektu, harmonizując z oczekiwaniami inwestorów pragnących przestrzeni monochromatycznej, a jednocześnie łatwej w utrzymaniu czystości. To niewielkie mieszkanie emanuje nowoczesnością, wykorzystując mikrocement, spiek kwarcowy i starannie zaprojektowane zabudowy na wymiar autorstwa projektantki.

Mikrocement: minimalizm we wnętrzu

Joanna Lemka-Wójcik konsekwentnie realizuje minimalizm, a wybór mikrocementu na podłogę i ściany to jego znakomity przykład. Szary mikrocement obejmuje całe mieszkanie, w tym łazienkę, a także część ścian w salonie i przedpokoju. Grafitowy spiek kwarcowy użyty do produkcji blatów kuchennych i paneli międzyszafkowych idealnie współgra z kolorystyką mikrocementu, tworząc spójną, niemal monochromatyczną przestrzeń. Dodatkowym akcentem są odważne kolorowe detale, głównie w postaci granatu i brązów.

Oświetlenie w stylu minimalistycznym

Wybór oświetlenia doskonale podkreśla monochromatyczny charakter wnętrza. Betonowe spoty wiszące i sufitowe oraz minimalistyczne betonowe plafony stanowią główne źródła światła. Szklane lampy nad stołem i wyspą kuchenną dodają dodatkowego blasku, wprowadzając przy tym delikatne przełamanie w minimalistycznym designie.

Kolorowe podziały funkcjonalne

Ograniczenia związane z etapem realizacji inwestycji nie stanowiły problemu, gdyż inwestorzy świadomie wybrali funkcjonalny układ pomieszczeń. Jedyną zmianą było usunięcie ścianki oddzielającej kuchnię od przedpokoju, zastąpionej funkcjonalnym bokiem lodówki z lakierowanej na granat płyty MDF.

Monochromatyczny przedpokój

Granat z boku lodówki przenosi się na ściany przedpokoju i drzwi, gdzie skrzydła zlewają się z płaszczyzną ściany. Dzięki zastosowaniu drzwi z ukrytą ościeżnicą oraz tzw. drzwi rewersowych uzyskano efekt jednolitej powierzchni. Konsola wisząca i szafa na ubrania utrzymane w odcieniu granatu dodają elegancji tej przestrzeni.

Wyjątkowe akcenty

Kontrastem dla chłodnych odcieni szaro-błękitnych i granatu są koniakowa sofa i drewniany stolik kawowy, wprowadzając przytulność i domową atmosferę do wnętrza. To wyważone przełamanie kolorystyczne sprawia, że mieszkanie nie tylko zachwyca pięknem, ale również doskonale spełnia funkcje ergonomiczne.

Joanna Lemka-Wójcik stworzyła nie tylko estetyczne, ale i funkcjonalne wnętrze, gdzie elegancja minimalizmu łączy się z odważnymi kolorami.

Projekt i nadzór nad realizacją – Joanna Lemka-Wójcik, jlw studio, www.jlwstudio.pl

Zdjęcia – Ula Mróz